Wnuczka Pokory jest nie tylko śliczna. Jak ona śpiewa! Zobaczcie, czego się dowiedzieliśmy o Agacie Nizińskiej

Ostatnio zachwyciła nas zjawiskowa kobieta, która pojawiła się u boku Wojciecha Pokory na premierze sztuki "Trzeba zabić starszą panią" w warszawskim Och Teatrze. Okazało się, że jest to wnuczka aktora, której uroda zdecydowanie przyćmiła jego sławę. Kim jest Agata Nizińska?

Początki

Agata Nizińska

O Agacie Nizińskiej wspominaliśmy już w 2007 roku. W "Super Expressie" 20-letnia wówczas studentka europeistyki wyznała, że za sprawą swojego dziadka, Wojciecha Pokory, aktorstwem interesuje się od zawsze i że bardzo by chciała pójść w jego ślady.

Przykładałam się do tych studiów, ale... nie miałam do nich serca. Wybrałam je, bo bałam się zaryzykować i zdawać na aktorstwo. Dziadek rzecz jasna uważał, że mam wszelkie predyspozycje i dam sobie radę. Teraz to zrozumiałam i będę próbować: jeśli nie Akademia Teatralna, to inna szkoła aktorska w Warszawie albo Łodzi.

Dziś wiemy, że jej marzenie się spełniło. Nizińska z sukcesem zdała egzaminy do Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, gdzie ubiega się o dyplom aktorki. Wnuczka Pokory ma już na swoim koncie drobne role filmowe. Zobaczyć ją możemy m.in. w horrorze z 2011 "Wataha"- pierwszej polskiej produkcji o zombie realizowanej przez studentów szkoły filmowej. Znaleźliśmy też profil początkującej aktorki na stronie jednej z agencji aktorskich.

Agata Nizińska

Wejście na salony

Pokora Wojciech

Po raz pierwszy olśniewająca Nizińska zwróciła uwagę fotoreporterów w listopadzie 2010 roku. Wraz z dziadkiem pojawiła się wtedy na widowni Teatru Kwadrat na spektaklu "Kiedy Harry poznał Sally". Już wtedy widać było, że Agata Nizińska ma w sobie to "coś". Pojawienie się atrakcyjnej brunetki wzbudziło sensację także wśród innych gości teatru. Po zakończeniu przedstawienia aktor z dumą przedstawiał wszystkim swoją wnuczkę, którą powoli zaczął wprowadzać na warszawskie salony.

Pokora Wojciech

Lans w telewizji śniadaniowej

Agata Nizinska

Od tego czasu Agata Nizińska starała się oswoić z salonowym życiem udzielając się w "wielkim świecie". Niedługo kończy szkołę i z tej okazji postanowiła przypomnieć o sobie mediom. Przyszła aktorka pokazała się między innymi w lutym na otwarciu kompleksu "Villa & Spa" w Łomiankach oraz w kwietniu na afterparty Warsaw Fashion Street. Zobaczyć ją mogliśmy także w "Pytaniu na śniadanie", gdzie towarzyszył jej Wojciech Pokora. Wraz z dziadkiem Agata opowiadała o swojej przygodzie z aktorstwem.

Właściwie to nie było tak, że ja od samego początku, gdzieś tam od najmłodszych lat , wiedziałam, że chcę być aktorką [...] Studiowałam europeistykę. Nagle gdzieś tam pojawiły się warsztaty kabaretowe, no i od tego kabaretu zaczęły się inne formy aktorstwa - powiedziała.

Nie zabrakło także humorystycznych akcentów. Spytana o to, czy nauczyła się czegoś od dziadka, odparła:

Oczywiście! Myślę, że... pokory do zawodu!

Widać, że Agata ma poczucie humoru i duży dystans do siebie - to lubimy!

Agata Nizińska

Nizińska studiując w Wyższej Szkole im. Jerzego Giedroycia zainteresowała się śpiewem, z którym, obok aktorstwa, poważnie wiąże swoją przyszłość. Jeszcze w tym samym odcinku dała popis umiejętności wokalnych wykonując piosenkę Arethy Franklin "Ain't No way".

Agata Nizińska

Wszechstronnie utalentowana

W maju Agata Nizińska była gościem  "Dzień dobry TVN", w którym także popisała się niesamowitym głosem. Posłuchajcie piosenki "I believe" amerykańskiej piosenkarki Fantasii Barrino w jej interpretacji. Ale ona ma głos!

Więcej o: