Te gwiazdy mają wysokie IQ. Niektóre z nich mogłyby konkurować z Albertem Einsteinem i Stephenem Hawkingiem

Tylko 2,5% populacji świata może pochwalić się IQ wyższym niż 130. Choć utarło się, że w tym zaszczytnym gronie są głównie naukowcy i odkrywcy, okazuje się, że niektórzy reprezentanci show-biznesu mogą ich zawstydzić! Shakira pisała wiersze, zanim Albert Einstein nauczył się mówić, a Rowan Atkinson zdobył w teście na inteligencję 18 punktów więcej niż Stephen Hawking. Kto jeszcze może pochwalić się wysokim IQ? Zobacz naszą galerię!
Shakira pokazała się w bikini własnego projektu. Ma 43 lata i wygląda jak bogini Shakira pokazała się w bikini własnego projektu. Ma 43 lata i wygląda jak bogini https://www.instagram.com/shakira/

Shakira

Shakira jest jedną z najbardziej inteligentnych gwiazd. Gwiazda samodzielnie opanowała 5 języków, w wieku 4 lat napisała pierwszy wiersz, niespełna 10 lat później napisała i nagrała pierwszy album, a jej wynik testu na IQ to 140!

Jodie Foster Jodie Foster Sthanlee B. Mirador/Sipa USA/Easy News

Jodie Foster

Jodie Foster ukończyła studia na Uniwersytecie Yale i biegle mówi w trzech językach. Aktorka może pochwalić się wysokim IQ. Jej wynik to 132. Być może dzięki wyjątkowej inteligencji tak świetnie potrafi kreować grane przez siebie postaci, za które została nagrodzona Oscarem i Złotym Globem. 

Matt Damon Matt Damon fot. NASA/Bill Ingalls Domena publiczna

Matt Damon

Mimo że aktor może poszczycić się IQ 160 (tyle samo punktów z testu uzyskał między innymi Stephen Hawking), nie ukończył studiów na Harvardzie. Porzucił je na rzecz kariery w branży filmowej. 

Nicole Kidman

Aktorka należy do grona najinteligentniejszych gwiazd. W teście IQ zdobyła aż 132 punkty! Była żona Toma Cruisa została nagrodzona Oscarem za rolę Virginii Woolf w filmie "Godziny".

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger eastnews

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger również może poszczycić się wysokim IQ. Jego wynik to zawrotne 135 punktów! Choć były gubernator i aktor głównie kojarzy się z karierą kulturystyczną, warto zaznaczyć, że między kolejnymi treningami udało mu się zdobyć licencjat z biznesu i ekonomii.

Natalie Portman Natalie Portman screen Instagram / @ natalieportman

Natalie Portman

IQ aktorki szacuje się na 140. Natalie Portman, poza karierą aktorską, próbowała swoich sił także w psychologii. Ukończyła studia na tym kierunku na Harvardzie. Ponadto biegle mówi w 5 językach. 

Madonna nakręci autobiografię Madonna nakręci autobiografię Shutterstock

Madonna

Madonna, podobnie jak Natalie Portman, również zdobyła 140 punktów w teście IQ. Trudno więc się dziwić, że gwiazda stała się żywą legendą, a teksty jej piosenek są innowacyjne i przejmujące. 

Quentin Tarantino na czerwonym dywanie. Gala rozdania Oscarów 2020, Los Angeles, 10 lutego 2020. Quentin Tarantino na czerwonym dywanie. Gala rozdania Oscarów 2020, Los Angeles, 10 lutego 2020. Fot. Jordan Strauss / AP

Quentin Tarantino

Quentin Tarantino przygodę z filmem zaczął bardzo wcześnie. Reżyser pierwszy scenariusz napisał w wieku 14 lat. Pomimo zawrotnego IQ 160, nigdy nie zdecydował się pójść na studia. Na szczęście wyższe wykształcenie nie okazało się niezbędne do zdobycia dwóch Oscarów.

Sharon Stone Sharon Stone Fot. Netflix

Sharon Stone

IQ Sharon Stone wynosi 154. Aktorka jest znaną członkinią Mensy. Już od najmłodszych lat przejawiała ponadprzeciętną inteligencję. Z tego powodu władze okręgu szkolnego Saegetown apelowały do rodziców gwiazdy, aby przyspieszyć jej edukację. Sharon poszła do szkoły w wieku 5 lat, a dziesięć lat później rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Pensylwanii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.