7 rzeczy, których nie wiecie o naszych piłkarzach. Jeden uratował komuś życie, inny ma ciekawą pamiątkę po imprezie, a kolejny... 4 nerki!

Euro 2016 trwa, a nasi piłkarze radzą sobie podczas turnieju znakomicie. Nic dziwnego, że media rozpisują się nie tylko na temat ich karier, ale też życia prywatnego czy historii. Ale są takie ciekawostki, których może nie znać nawet największy kibic piłki nożnej. Zobaczcie sami!
Kamil Grosicki Kamil Grosicki Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki od najwcześniejszych lat zapowiadał się na futbolowy talent. Niestety, miłość do sportu szła w parze z zamiłowaniem do imprezowania. Już jako 11-latek grał ze starszymi, 17-letnimi nawet chłopakami. A ponieważ przebywał w ich towarzystwie, "dorósł" szybciej niż rówieśnicy. Już na etapie gimnazjum pojawiły się problemy wychowawcze z młodym Kamilem. Zaczął wagarować, ale piłka wciąż była dla niego bardzo ważna, a na jego koncie zaczęły pojawiać się pierwsze sukcesy.

Najgorszy był dla Grosickiego okres, kiedy grał w stołecznej Legii. W 2007 roku udał się na odwyk od hazardu, a wcześniej udzielił wywiadu, w którym szczerze opowiedział o swoich problemach:

Wydawało mi się, że jestem mądrzejszy od wszystkich, chciałem być samodzielny. Gdy podpisywałem kontrakt, to władze Legii proponowały mi, żeby jedno z rodziców zamieszkało ze mną, obiecywali, że nawet załatwią pracę. Wiedzieli, że jestem tykającą bombą, chcieli mnie powstrzymać. Ale ja się uparłem, by mieszkać samemu. Dobry kontrakt, pieniądze, Warszawa, nowe życie. Po co mi w tym wszystkim rodzice? Tak wtedy myślałem. Zresztą, gdy ojciec kilka razy do mnie przyjechał, to i tak nic nie dało. Pojawił się na treningu, a ja wyszedłem drugim wyjściem. Mówiłem, że idę do kolegi na mecz, a skręcałem do kasyna. W tamtym czasie pomagał mi były kierownik Legii Irek Zawadzki, próbował Jacek Magiera. Nie byli w stanie. To był najgorszy moment, wpadłem w amok, liczyła się tylko gra, gra, gra? - wspomina w wywiadzie dla eurosport.onet.pl.
Do kasyna chodziłem często, praktycznie codziennie. Potrafiłem przyjść o północy i wyjść w południe następnego dnia. Jak już przegrałem wszystkie pieniądze, to siedziałem i patrzyłem, jak grają inni. Długi są olbrzymie, ale wszystko jest do spłacenia. Pożyczałem pieniądze od zaufanych i naprawdę "mocnych" jak na Warszawę ludzi. Jak nie miałem z czego oddać, to okłamywałem lichwiarzy i kolegów. Ich zaufanie straciłem już dawno - mówił w "Serwisie Głosu Szczecińskiego".

Hazard to na szczęście już przeszłość, ale Kamil wciąż jest jednym z najbardziej zabawowych członków reprezentacji:

Kuba Błaszczykowski Kuba Błaszczykowski Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski to podpora kadry, ale też piłkarz, którego biografia jest w Polsce znana niemal wszystkim. Mało kto jednak wie, że Kuba jest wielkim fanem hip hopu i rapera Eldo. Razem z raperem pojawia się w spocie Nike, "Wspólnota życiorysów".

Robert Lewandowski Robert Lewandowski KAPIF.pl

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski - gwiazda reprezentacji i Bundesligi, której każdy szczegół życia pojawiał się w mediach już wiele razy. Nasz kapitan to człowiek bez skazy, całe życie u boku Anny, nastawienie na rozwój, zdrowy tryb życia... Jedyne, czego możecie o nim nie wiedzieć to, że posiada bliznę, której nabawił się w dość ciekawy sposób. Jest to pamiątka po "imprezie rodziców".

Miałem wtedy może z pięć lat. Szedłem ze szklanką, było ślisko, przewróciłem się i polała się krew. Trzeba było od razu do szpitala jechać - mówił w

No i jeszcze jedno. To on namówił swoją ówczesną dziewczynę (obecnie żonę) na ciemniejszy kolor włosów.

Od początku zaiskrzyło, mimo że była blondynką, a ja wolę brunetki. Mówiłem Ani: "Coś czuję, że ten kolor ciemniejszy - jeślibyś została brunetką - to by ci jeszcze lepiej pasował. No i przefarbowała włosy.
Artur Boruc Artur Boruc KAPIF.pl

Artur Boruc

Artur Boruc nie należy do najpokorniejszych piłkarzy. Na boisku odważny, a poza nim niemniej. Szerokim echem odbiła się w mediach historia jego bohaterskiego czynu.

Polka w zaawansowanej ciąży szła przez park w Glasgow razem z siostrą i jej szwagrem. Spotkali chuliganów, którzy zwyzywali ich, a potem zaczęli bić i kopać. Mężczyzna został nawet ugryziony w ucho, a całemu zdarzeniu towarzyszyły rasistowskie wyzwiska. Na szczęście przez park przechodził grający wtedy w Celticu Artur, który szybko poradził sobie z rzezimieszkami.

Po całym zajściu Boruc opowiadał, że zrobił jedynie to, co było konieczne.

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny KAPIF.pl

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny to człowiek wielu talentów. Zanim stanął na bramce, zapowiadał się na świetnego napastnika, a w wolnym czasie gra na fortepianie i gitarze. Jego popisy muzyczne możemy oglądać m.in. na Instagramie jego pięknej żony, Mariny Łuczenko-Szczęsnej.

 

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Instagram.com/Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek dostał od niebios wspaniały dar - jest niesamowicie szybkim biegaczem. To on jest najszybszym obrońcą niemieckiej Bundesligi, a prędkość, jaką osiąga na boisku jest niemal tak wysoka jak jednego z najlepszych graczy na świecie - Cristiano Ronaldo.

Znany fizjolog, Jan Chmura, podczas konferencji trenerów stwierdził, że gdyby postawić Piszczka na starcie z Usainem Boltem, Polak wygrałby na pierwszych 25 metrach.

Ma fantastyczne przyspieszenie na dłuższym dystansie. Powinien pracować nad pierwszymi 3,5 krokami, jednak później nabiera prędkości. Na 30 metrów uzyskuje wynik 3,88 sekundy. Pod tym względem jest najszybszym zawodnikiem z jakim miałem do czynienia w polskiej lidze - mówi profesor Chmura w "Przeglądzie Sportowym".
Sławomir Peszko Sławomir Peszko Instagram.com/slawomirpeszko

Sławomir Peszko

I na koniec creme de la creme, czyli ciekawostka najdziwniejsza z możliwych. Sławomir Peszko ma... 4 nerki! Zostało to wykryte podczas badań kontrolnych, którym piłkarz poddał się w wieku 11 lat. Na szczęście przeszedł operację, a jego zdrowie jest pod opieką najlepszych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.