Hermafrodyta chce adoptować dzieci

Niezwykła historia pięknej dziewczyny.
Michalina Manios. Michalina Manios. TVN

Wielkie wejście

Kiedy Michalina Manios pojawiła się w Top Model od razu wzbudziła ogromne kontrowersje. 22-latka jest hermafrodytą - urodziła się z żeńskimi i męskimi narządami płciowymi. Podczas jesiennej ramówki TVN-u program "Top Model" reklamowano dzięki Manios. Piękna dziewczyna wywołała medialną burzę, chociaż jak mówi, liczyła na inny odbiór. Modelka w magazynie "Party" powiedziała:

Chciałam by odebrano mnie jako człowieka, a nie jako sensację.

W wywiadzie Manios opowiedziała o swoim ciężkim życiu.

Michalina Manios. Michalina Manios. topmodel.tvn.pl Fot. Robert Wolański

Dzieciństwo

W dzieciństwie Manios nie była akceptowana przez rówieśników.

Najczęściej kończyło się na złośliwych docinkach, ale zdarzyło się też znęcanie fizyczne. Przyjaciół nie miałam - mówi Manios dla Party.
Michalina Manios. Michalina Manios. topmodel.tvn.pl Fot. Iza Grzbowska

Liceum i najważniejsza decyzja

W liceum przyszedł czas na najważniejszą decyzję.

W drugiej klasie szkoły średniej wpadłam w depresję. Żyłam w świadomości, że jestem kimś złym i nie powinnam istnieć, bo ludzie mnie doprowadzili do takich myśli - opowiada Manios w Party.

Wtedy pomogła Michalinie matka. Manios poddała się operacji usunięcia męskich narządów płciowych.

Michalina Manios. Michalina Manios. topmodel.tvn.pl Fot. Michał Kuś

Plany na przyszłość

Manios przeniosła się do Warszawy gdzie rozpoczęła studia na kierunku filologia skandynawska. Mówi, że po "Top Model" chciałaby pracować w mediach. W "Party" opowiedziała też o bardziej osobistych planach.

Od urodzenia jestem bezpłodna, ale chciałabym adoptować dziecko. Dzieci trafiające do adopcji to często dzieci porzucone i chyba nikt nie zrozumie ich tak jak ja. Czekam na miłość. Liczę, że spotkam człowieka, który mnie zaakceptuje.