Trudne dzieciństwo? Oni coś o tym wiedzą

Tajemnice gwiazd.
Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski Forum

Michał Wiśniewski

Trudne dzieciństwo miał bez wątpienia Michał Wiśniewski. Lider "Ich Troje" przeżył rozstanie rodziców, a potem trafił do domu dziecka.Tam Michał nie miał lekko. Gdy Wiśniewskiego adoptowała ciotka, dowiedział się, że jego ojciec popełnił samobójstwo. Do tego wciąż martwił się o mamę, która piła.

Edyta Górniak Edyta Górniak kapif

Edyta Górniak

Przykre doświadczenie spotkały także Edytę Górniak. Gdy miała 9 lat, porzucił ją ojciec, który był Romem. Została z mamą i siostrą. W domu najwidoczniej bywało różnie, bo dziś Edyta nie chce utrzymywać z rodziną kontaktów. W jednym z wywiadów wspomniała, że inna karnacja to była udręka:

Gdy ktoś się źle zachowywał, nauczycielka mówiła, że usiądzie ze mną za karę - wspominała piosenkarka. - Dzieci nie rozumiały, co znaczy mieć pochodzenie cygańskie. Ale rozumiały, co znaczy, że ktoś jest brudny. Gdy byłam nastolatką, wybielałam skórę cytryną i ogórkiem, żeby nie zwracać na siebie uwagi karnacją. Chciałam mieć koleżanki i kolegów, być taka jak oni, nie wyróżniać się.
Agustin Egurrola Agustin Egurrola Kapif

Agustin Egurrola

Agustin był bardzo kochany w dzieciństwie. W jego domu nie było alkoholu czy przemocy. Co zatem się stało? Jego matka, będąc na Kubie zakochała się w weterynarzu. Owocem romansu był właśnie Agustin. Trudna sytuacja doprowadziła do tego, że pod jednym dachem Agustin żył z mamą i jej kochankiem oraz z pierwszą miłością matki i jego kochanką. Los potrafi płatać figle.

Marta Szulawiak Marta Szulawiak Kapif

Marta Szulawiak

Uczestniczka "Top Model. Zostań Modelką" nie miała lekko. Gdy miała 18 lat jej mama zginęła w wypadku samochodowym. Ojciec odszedł wcześniej. Marta szybko musiała nauczyć się dorosłości by zająć się młodszą siostrą. Nikt jej nie pomógł więc musiała sama zarobić na utrzymanie kupionego domu i siostry. Zaczęła więc tańczyć na rurze. W wywiadzie dla "Wyborczej" wspomina to tak:

Tańczyłam na rurze w jednym z warszawskich klubów. Zmusiła mnie do tego sytuacja życiowa. Pochodzę z ubogiej rodziny. Gdy miałam osiemnaście lat moja mama, będąc za granicą, złamała kręgosłup w wypadku samochodowym. Ojciec zmarł wcześniej. Musiałam przysposobić 8-letnią siostrę i się nią zająć. Nie mogłam dziennie studiować i bawić się, jak moi rówieśnicy. Pracowałam, wychowywałam siostrę, a mimo to skończyłam studia na kierunku zarządzanie logistyką w prywatnej szkole.
Młody reżyser, Dawid Woźnica zdecydował się na angaż Orzechowskiej do swojego horroru Młody reżyser, Dawid Woźnica zdecydował się na angaż Orzechowskiej do swojego horroru "Droga potępienia". Agnieszka zagra tam jedną z głównych ról - kobietę lekkich obyczajów, złą i podstępną, która powoduje szereg makabrycznych wydarzeń. Plotek Exclusive

Agnieszka Orzechowska

Agnieszka Orzechowska, czyli polska Angelina Jolie. Uśmiechnięta, zwariowana. Jednak za tym szaleństwem kryje się smutna historia. Agnieszka w dzieciństwo spędziła w domu dziecka. Wszystko przez ojca, który w rodzinnym domu był tyranem. Bił, poniżał i zakrapiał to wszystko wódką. W programie "Kuba Wojewódzki Show" wyznała, że do dziś ma ślady po tym, jak ojciec wbijał jej nóż w plecy czy brzuch.

Kora, 1983 Kora, 1983 TADEUSZ ROLKE / AGENCJA GAZETA

Kora

Kora kochała swoją mamę. Była dla niej wielkim człowiekiem. Co zatem działo się z małą Korą, że chciała się zabić. W wywiadach wielokrotnie mówiła o tym, że samobójstwo to była dla niej ucieczka, robiła to wiele razy:

Non stop popełniałam samobójstwo. Od dziecka wciąż umierałam. Regularnie nie chciałam żyć... - mówiła Kora w "Gali". - Zabijałam się do momentu, kiedy naprawdę prawie umarłam. Odratowano mnie cudem.

Duży wpływ na chęć zabicia samej siebie miał wpływ ksiądz, który Korę molestował:

Pamiętam doskonale, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od tego księdza. Był starym, śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach - przerywa milczenie gwiazda.

Kora spędziła kilka lat swojego dzieciństwa w sierocińcu. Czy po takich przeżyciach można być silnym i się uśmiechać? Można, wielkim przykładem jest Kora, która wygrała walkę o lepsze życie.