Rutkowski o związku z zakonnicą, która zrzuciła dla niego habit. Jak zaczęła się ta miłość i gdzie będzie ślub?

Najbardziej znany polski detektyw od kilku miesięcy jest w szczęśliwym związku z Luizą Krużyńską, która kiedyś planowała zostać zakonnicą. Para spodziewa się dziecka. Tylko nam detektyw opowiedział o swojej nowej miłości.
Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski Screen z dziendobry.tvn.pl

Pierwsze spotkanie

Poznaliśmy się 7 lat temu w małej śląskiej miejscowości. Przeprowadzaliśmy akcję. Grupa zakonnic z pobliskiego klasztoru pojawiła się na miejscu, bo zaalarmował je hałas. Luiza zapytała, czy nie ma mniej brutalnego sposobu na schwytanie poszukiwanego, na co ja odpowiedziałem, że brutalne jest to, że młoda dziewczyna zakłada habit. Dałem jej swoją wizytówkę. Po jakimś czasie napisała do mnie list. Odwiedziłem ją kilka razy w klasztorze. Zimą 2004 roku zdecydowała się z niego wystąpić i wyjechała za granicę.
Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski Screen z dziendobry.tvn.pl

Początek związku i zaręczyny

Kilka miesięcy temu zaprosiłem ją do Polski. I już nie wróciła do Nowego Jorku. Jesteśmy razem od września. Oświadczyłem się w październiku w Paryżu, w mieście miłości. Była bardzo romantyczna atmosfera. Zrobiłem to z zaskoczenia, Luiza zupełnie się nie spodziewała.
Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski Screen z dziendobry.tvn.pl

Rutkowski i kobiety

Krzysztof Rutkowski zawsze miał opinię kobieciarza i ulubieńca kobiet. Spotykał się m.in. z Mają Frykowską, Katarzyną Sarnowską, Magdaleną Rutkowską czy Kasią Brodowską. Detektyw nie wstydzi się swojej niechlubnej przeszłości.

Kobiety były w moim życiu cały czas obecne. Pokusy były wszędzie, rzadko bywałem wierny. Ale też nigdy nie czułem do kobiety tego, co czuje do Luizy.

To będzie czwarte małżeństwo Rutkowskiego. Z poprzednich związków ma dwoje dzieci - syna i córkę Verę (ur. 1990). Jego najdłuższe małżeństwo trwało 14 lat - z Anną Rutkowski, która na stałe mieszka w Austrii, w Wiedniu. O tym związku powiedział nam tak:

Byłem z żoną 14 lat, z czego przez 4 prowadziłem podwójne, a nawet potrójne życie. Nie żyjemy teraz w zgodzie. Moja była żona pokazała pazury. Przez to też moja córka odwróciła się ode mnie.

A czy planuje ślub z Luizą?

Oczywiście. Czekamy na papiery rozwodowe z Wiednia, bo tam się rozwodziłem. Na razie to będzie ceremonia cywilna, bo brałem już ślub kościelny i teraz chcę uzyskać unieważnienie. Na szczęście moja pierwsza żona - matka mojego syna, nie ma nic przeciwko temu. Często do siebie dzwonimy, rozmawiamy, cieszy się z mojego szczęścia. Mamy świetny kontakt.

Para wybrała ciekawe miejsce na ślub:

Pobierzemy się w Lipcach Reymontowskich. Daty jeszcze nie wyznaczyliśmy, ale na pewno o tym poinformujemy.

Luiza dodaje:

Mamy dość knajp, przejadły się nam. Chcieliśmy zrobić coś innego.

Luiza jest w pierwszym miesiącu ciąży. - Chłopca nazwiemy Franek, a dziewczynkę Julka - zapowiadają zakochani.

Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski Screen z dziendobry.tvn.pl

Ambitna Luiza

Luiza ma 26 lat. Robi doktorat z filozofii. Musi go przenieść z Nowego Jorku do Polski. Przyjechała do mnie i już tam nie wróciła, nawet nie ma ze sobą wszystkich swoich rzeczy.

Jak się okazuje, Luiza pomaga Rutkowskiemu w interesach. Jeździ z nim po całej Polsce i wdraża się w pracę detektywa.

Luiza jest moim doradcą. Niedługo ma egzamin na detektywa. Ma bardzo analityczne podejście do spraw. Chce być lepsza ode mnie.
Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski Screen z dziendobry.tvn.pl

Udany związek

Na razie niczego nie planujemy. Po prostu cały czas jesteśmy razem, spędzamy ze sobą każdą wolną chwilę. Pierwszy raz jest tak, że spędzam cały czas z kobietą i nie chcę uciekać. Jestem naprawdę szczęśliwy. To piękne, zdrowe, czyste uczucie. Dojrzałem do takiego związku.
Zawsze się zdarzają jakieś nieporozumienia. Na przykład w niedzielę - Luiza chciała iść do kościoła, ja nie mogłem, musiałem pracować. No i była bardzo niezadowolona. Ale tak już jest, praca jest na pierwszym miejscu. Ale trzeba tez iść na kompromis. Dlatego poszedłem na 10 minut mszy, a Luiza na całą.
Najważniejsze, że wyznajemy takie same wartości. Mam teraz świetny okres w życiu. Poukładały mi się wszystkie sprawy zawodowe, cały czas działam i odnoszę sukcesy, mimo wielu nieżyczliwych osób. Do tego odnalazłem prawdziwą miłość. W ogóle się w swoim towarzystwie nie nudzimy, rozmawiamy godzinami. Zdarza się tak, że jesteśmy ze sobą cały dzień, wracamy do domu, jemy obiad i rozmawiamy jeszcze do 2-3 w nocy.
Mam niebezpieczna pracę. Nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć, czy nic mi się nie stanie. I kilka dni temu usłyszałam wspaniałe słowa - Luiza powiedziała, że gdyby coś mi się stało, ona wstąpiłaby do zakonu. Nie mogłaby być z kimś innym. I to jest dla mnie piękne.

Krzysztof Rutkowski i jego Luiza wystąpili też w Dzień Dobry TVN. Film znajdziecie tutaj.