Piekielna kuchnia

Piekielna kuchnia

"Piekielna kuchnia" to polska wersja programu rozrywkowego dotyczącego gotowania. Program bazuje na brytyjskim formacie oryginalnym o tytule "Hell's Kitchen". "Piekielna kuchnia" przez pierwszych pięć sezonów prowadzona była przez Wojciecha Modesta Amaro.

Tytuł: "Piekielna kuchnia"
Tytuł oryginalny: "Hell's kitchen"
Gatunek: reality show kulinarne
Data premiery w Polsce: 8 kwietnia 2014
Instagram: @hellskitchenpolsat

"Piekielna kuchnia" - polska wersja programu

"Piekielna kuchnia" to polska wersja brytyjskiego oryginału noszącego nazwę "Hell's kitchen". Formuła programu jest oparta na pomyśle Gordona Ramsey'a - prowadzącego w brytyjskiej oraz amerykańskiej wersji programu. Show polega na podjęciu pracy w restauracji przez grupę uczestników, którzy pod wodzą despotycznego, ostrego i bezlitosnego szefa mają podołać wyznaczonym im zadaniom.
"Piekielna kuchnia" weszła na polskie ekrany 8 kwietnia 2014 roku. Emitowana była przez telewizję Polsat. Druga seria trwała od 9 września do 18 listopada, a trzecia od 10 marca 2015 roku do 12 maja 2015. Czwarta edycja miała miejsce na jesieni 2015 roku, a piąta seria trwała do 3 maja 2016 roku.
Przez pięć edycji prowadzącym był Wojciech Modest Amaro, właściciel Atelier Amaro, która jako pierwsza w Polsce restauracja zdobyła gwiazdkę Michelin.

"Piekielna kuchnia" - zasady programu

Na podstawie castingu do programu wybieranych jest kilkanaścioro uczestników. W pierwszej, trzeciej i czwartej edycji było to czternaście osób, w drugiej serii dziewiętnaście, a w piątej siedemnaście.
Uczestnicy programu dzieleni są na dwie drużynę: drużynę niebieskich i drużynę czerwonych. W trakcie trwania programu skład drużyn ulega zmianie, uczestnicy zmieniają barwy. Pierwszy etap programu to gotowanie dla szefa Amaro. Uczestnicy przygotowują wyznaczone im dania, które następnie kosztuje prowadzący i ocenia je pod kątem smaku, sposobu podania, poprawności wykonania.
Drugi etap programu to gotowanie dla gości odwiedzających restaurację. Każda z drużyn obsługuje przydzieloną im część sali. Z tej grupy, która danego wieczoru gorzej się spisze wybierana jest osoba, która odpada z programu.

Zobacz także:

Top Chef - MasterChef - Kuchenne rewolucje

piekielna kuchnia

Więcej o:

piekielna kuchnia

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.