Paweł Staliński

Paweł Staliński

Paweł Staliński to polski model, syn aktorki Doroty Stalińskiej. Parę lat temu brał udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Zagrał kilka małych ról w filmach i serialach. Paweł chętnie dzieli się w przestrzeni wirtualnej swoimi pasjami, w tym podróżami.


Imię i nazwisko: Paweł Staliński
Data urodzenia: 21.05.1989
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: model
Facebook: facebook.com/Paweł-Staliński-105570732840959/
Instagram: @pawelstalinski
Oficjalna strona: http://www.pawelstalinski.pl/

Życie osobiste i zawodowe

Paweł Staliński wychowywany był wyłącznie przez matkę Dorotę Stalińską, a o nieznanym sobie ojcu pytany w wywiadach mówi obojętnie – nie jest ciekawy jego tożsamości. Jako syn znanej polskiej aktorki „skazany” był na kontakt ze światem sztuki od najwcześniejszych lat. Ukończył Szkołę Fotografii w Warszawie, studiował również finanse na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zagrał nieduże role w kilku serialach fabularnych i filmach.
Pierwsze kroki w filmie stawiał w 1995 roku w serialu emitowanym przez TVP pt. „Atlantic”, gdzie grał rolę Jacka. Potem były jeszcze seriale „Klan”, w którym zagrał chłopaka na imprezie urodzinowej Kamili Chojnickiej oraz „Lekarze”, gdzie mogliśmy zobaczyć Pawła jako trenera squasha. W 2006 roku pojawił się w filmie fabularnym pt. „Polisz Kicz Projekt . Kontratakuje!” reżyserowanym przez Janusza Majewskiego.
Bardzo atrakcyjna powierzchowność i talent do modelingu spowodowały, że pracował przez kilka lat jako model i brał udział w licznych pokazach w kraju i za granicą. W Polsce występował m.in. w pokazach Mariusza Przybylskiego, Tomasza Ossolińskiego czy Anny Brodzińskiej. Miał szansę na lukratywny kontrakt z nowojorską agencją modeli Next Model Managment i nie skorzystał z propozycji, ponieważ nie chciał rozstawać się z mamą.
Wziął udział w 12 edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz ze swoją partnerką Izabelą Janachowską doszedł do finału i zajął drugie miejsce.

Pasje

Wśród licznych pasji Pawła Stalińskiego są podróże i sport m.in. skoki spadochronowe. W kwietniu 2014 roku postanowił wraz z grupą znajomych dotrzeć pod Everest. W trakcie wyprawy prowadził na swojej stronie internetowej bardzo skrupulatne zapiski, dzięki którym możemy prześledzić trasę, przeczytać o trudach i radościach, jakie ta podróż dała Pawłowi.

paweł staliński

Więcej o:

paweł staliński