O mnie się nie martw

O mnie się nie martw

„O mnie się nie martw” to polski serial obyczajowy emitowany w TVP od września 2014 roku. Za reżyserię odpowiada kilku reżyserów, m.in. Michał Rogalski i Filip Zylber. Popularność serialowi przyniosła obsada aktorska oraz poruszane w nim problemy, z którymi wielu widzów może się identyfikować.

Tytuł: „O mnie się nie martw”
Gatunek: serial fabularny
Obsada (główne role): Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Maciąg, Andrzej Zieliński, Paweł Domagała, Aleksandra Domańska
Reżyser: Michał Rogalski, Filip Zylber, Agata Puszcz, Łukasz Wiśniewski, Maciej Kowalczuk, Maciej Bochniak, Łukasz Ostalski
Data premiery: 05.09.2014r.
Liczba serii: 6
Liczba odcinków: 78
Czas trwania odcinka: ok. 45 minut
Strona oficjalna: omniesieniemartw.tvp.pl
Facebook: facebook.com/ OmniesieniemartwTVP
Instagram: @omniesieniemartw_tvp

Najważniejsze informacje

Serial „O mnie się nie martw” po raz pierwszy zobaczyliśmy na ekranach telewizyjnych w 2014 roku. Akson Studio, wyprodukowała serial dla TVP2 i każdy jego odcinek jest prezentowany w piątkowy wieczór. Serial ma wielu reżyserów – każdy z nich odpowiada za inne odcinki, natomiast scenariusz napisały panie Aneta Głowska i Katarzyna Leżeńska. W czołówce serialu możemy słyszeć popularną w latach 60-tych piosenkę „O mnie się nie martw” śpiewana kiedyś przez Kasię Sobczyk. Nową jej wersję możemy słyszeć w wykonaniu artystki kryjącej się pod pseudonimem Margaret. Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiada niezwykle zdolny kompozytor, aranżer i pianista, Paweł Lucewicz.

Za co kochamy serial „O mnie się nie martw”?

Na pewno za sukcesem serialu stoi obsada aktorska i poruszana tematyka. Serial jest pełną ciepła i humoru opowieścią o perypetiach ludzi z dwóch światów. W fabule zdarzają się losy zwykłych ludzi, żyjących „od pierwszego do pierwszego” z losami bogatych, czasami niezwykle aroganckich prawników. Główną bohaterką serialu, graną przez lubianą Joannę Kulig, jest Iza Małecka, której życie osobiste nie ułożyło się tak, jakby o tym marzyła. Matka dwójki dzieci, dwukrotnie rozwiedziona, bez wykształcenia i pracy spotyka na swojej drodze młodego, energicznego prawnika, Marcina Kaszubę. W tej roli możemy oglądać Stefana Pawłowskiego. Ponadto w filmie oglądamy wielu niezwykle lubianych aktorów, np. Katarzynę Zielińską, Pawła Domagałę, Hannę Śleszyńską czy Krzysztofa Stelmaszyka.

o mnie się nie martw

Więcej o:

o mnie się nie martw