W mediach pojawił się bardzo smutny komunikat. W czwartek 23 października zmarł Maciej Adamkiewicz. Mężczyzna był współwłaścicielem Adamed Pharma. 59-latek przez lata pełnił funkcję prezesa zarządu i członka rady nadzorczej. Spółka wydała już oświadczenie, w którym potwierdziła informację o śmierci.
Na stronie firmy Adamed Pharma pojawił się komunikat. Poinformowano o śmierci Macieja Adamkiewicza i napisano wiele słów, wspominających jego osiągnięcia. "Z wielki smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 23 października zmarł Maciej Adamkiewicz, członek zarządu i prezes rady nadzorczej. Wspaniały człowiek o wielkim sercu, otwarty na potrzeby drugiego człowieka, oddany swojej rodzinie, a przede wszystkim przepełnionym dobrem i życzliwością. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo - nie tylko w postaci dokonań zawodowych, lecz także w sercach i umysłach tych, którzy mieli zaszczyt z nim pracować" - czytamy. Podkreślono, że śmierć mężczyzny jest ogromną stratą dla polskiej medycyny i przemysłu farmaceutycznego. Spółka przekazała wyrazy smutku i kondolencje dla bliskich zmarłego 59-latka.
Maciej Adamkiewicz ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Wybrał specjalizację z chirurgii. Przez pewien czas pracował na oddziale chirurgii w warszawskim Szpitalu Bielańskim. Po jakimś czasie dołączył do firmy Adamed, założonej przez jego ojca. Po jego śmierci przejął kierowanie przedsiębiorstwem i objął funkcję prezesa zarządu. Mężczyzna był również członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Meno- i Andropauzy. Z żoną miał także 4-gwiazdkowy obiekt "Narvil" w Serocku. "Forbes" w 2021 roku uplasowało małżeństwo na dziewiątym miejscu na liście najbogatszych Polaków. Ich majątek oszacowano wówczas na 4,703 mld zł. ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Sam Rivers. Basista i współzałożyciel Limp Bizkit miał 48 lat. Słowa zespołu poruszają
Ciary żenady od pierwszych minut wyborów Miss Polski 2026. Czy cofnęłam się do lat 90.?
Aleksandra Sarna: Pokazywali mnie palcem na ulicy i mówili: O, to ta gruba z "Rozmów w toku"
Tak dziś wygląda "Pan Lotto". 79-letniego Ryszarda Rembiszewskiego trudno rozpoznać na nowych zdjęciach
Joanna Kulig zagra Britney Spears. Do sieci trafił pierwszy kadr
Tak wyglądał huczny ślub Rafała Brzozowskiego. Na liście gości znane osobistości
Wystąpił na Pol'and'Rock i był w szoku. "Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego"
Czubówna nigdy nie wyszła za mąż. To było dla niej życiowym priorytetem
Awantura w TV Republika. Polska 2050 podjęła kroki i mówi o "patostreamingu w telewizji"
Helena Englert wystąpiła na Męskim Graniu. W komentarzach wrze