Mel B

Mel B

Mel B (a właściwie Melanie Brown) to brytyjska piosenkarka, tancerka, aktorka i prezenterka. Zasłynęła jako członkini zespołu Spice Girls (występowała pod pseudonimem Scary Spice). Po rozpadzie zespołu zajęła się przemysłem fitness. Jest trenerką, wydaje płyty i programy z ćwiczeniami.

Data urodzenia: 19 maja 1975 r.
Miejsce urodzenia: Leeds (Wielka Brytania)
Pełne imię i nazwisko: Melanie Brown
Instagram: @officialmelb
Związki: Jimmy Gulzar (mąż 1998-2000), Christine Crokos (związek 2002-06), Eddie Murphy (związek 2006-07), Stephen Belafonte (mąż od 2007)
Dzieci: córka Phoenix Chi Gulzar (ur. 1999), córka Angel (ur. 2007, ojciec Eddie Murphy), Madison Belafonte (ur. 2011)

Dzieciństwo i początek kariery Mel B

Melanie przyszła na świat 19 maja 1975 roku w Leeds jako córka pochodzącego z Karaibów Martina i Angielki Andrei. Dorastała z młodszą siostrą Danielle. Od najmłodszych lat wykazywała ogromne zainteresowanie naukami humanistycznymi i zajęciami artystycznymi, dlatego też uczęszczała do klasy artystycznej w Instake High School. Po ukończeniu szkoły pracowała jako tancerka, jednak w 1994 roku zobaczywszy w prasie informację o poszukiwaniu tancerek i wokalistek do nowo powstającego zespołu muzycznego, postanowiła spróbować swoich sił.

Rozkwit kariery Mel B

Melanie Brown pojawiła się na castingu i została wybrana do pięcioosobowej grupy muzycznej Touch. Zespół zmienił nazwę na Spice Girls, w którym Brown funkcjonowała jako Mel B. Debiutancki singiel "Wannabe" stał się hitem na listach przebojów w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Dziewczyny zespołu stały się niezwykle popularne. Pierwszy album "Spice" aż dziesięciokrotnie pokrył się platyną, podbijając serca słuchaczy na całym świecie. Równie dużym sukcesem cieszył się drugi krążek "Spiceworld". Mel B po zwolnieniu managera przez grupę, przejęła jego obowiązki, jednak atmosfera w zespole zaczęła się psuć, w wyniku czego ze Spice Girls odeszła Geri Halliwell. W 2000 roku czteroosobowy skład wydał płytę "Forever", która jednak nie sprzedała się tak dobrze jak pozostałe. Na rozwiązanie grupy miał też wpływ fakt, że kończyła się wówczas era boysbandów i girlsbandów.
Media nazwały Mel B "Scary Spice" przez jej ogromną charyzmę, sposób wypowiadania się, bezpośredniość, charakterystyczne, skąpe stroje, często używane motywy zwierzęce.
Mel B wydała dwa solowe albumy: "Hot" w 2000 roku i "L.A. State of Mind" w 2005, jednak nie odniosły one większego sukcesu. W dalszych latach pracowała dla BBC w programie o czarnej muzyce "Pure Naughty", jak również dla ITV1 oraz Channel 4. Prowadziła imprezy i rozdania nagród, występowała na Broadway'u w musicalu "Rent". W 2007 roku wzięła udział w amerykańskim "Tańcu z gwiazdami", natomiast w 2011 roku dołączyła do grona jurorów w australijskim X Factorze. Zasłynęła również instruktażem ćwiczeń rzeźbiących ciało, niezwykle popularnych w 2015 roku.

Życie prywatne Mel B

Mel B deklaruje, że jest osobą biseksualną. W 2006 roku spotykała się z aktorem Eddiem Murphy'm, z którym ma córkę Angel Iris. Ojcostwo aktora zostało potwierdzone dopiero badaniami DNA, gdyż ten nie przyznawał się do dziecka. W 2007 roku poślubiła producenta filmowego Stephena Belafonte, z którym ma córkę Maddison.

Zobacz także:

Melanie C - Victoria Beckham - Emma Bunton

mel b

Więcej o:

mel b

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.