Marcin Korcz

Marcin Korcz

Marcin Korcz jest polskim aktorem młodego pokolenia. Jest znany z takich filmów i seriali jak „Przyjaciółki”, „Pierwsza miłość”, Rodzina zastępcza”, „Miasto 44” i „Być jak Kazimierz Deyna”. Był nominowany do nagrody Telekamery 2017. Występuje w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Imię i nazwisko: Marcin Korcz
Data urodzenia: 15 listopada 1986
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: aktor teatralny, telewizyjny i filmowy
Facebook: facebook.com/oficjalny.marcin.korcz
Instagram: @marcinkorcz_official

Marcin Korcz – kariera aktorska

Marcin Korcz ukończył Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie. Jest absolwentem łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowe, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Korcz jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Można go oglądać na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Stał się znany i lubiany za sprawą ról w serialach „Rodzina zastępcza”, „Ratownicy”, „Przyjaciółki” i „Pierwsza miłość”. Występował również gościnnie w innych serialach, takich jak: „Przystań”, „Ojciec Mateusz”, „Przepis na życie”, „M jak miłość”, „Komisarz Alex” i „Prawo Agaty”. Oprócz tego ma na swoim koncie wiele ról filmowych. Grał między innymi w „Kochaj i tańcz”, „Nigdy nie mów nigdy”, „Słaba płeć?” i „Miasto 44”.
W 2012 roku został obsadzony w głównej roli Kazika w filmie „Być jak Kazimierz Deyna”. W 2016 roku aktor był nominowany do nagrody Telekamery 2017 w kategorii Nadzieja telewizji.

Marcin Korcz w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”

Wiosną 2017 fani Marcina mogli oglądać młodego aktora w nieco innej roli – aktor brał udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, którego emisja rozpoczęła się 3 marca 2017 roku. Partnerką aktora na parkiecie była piękna tancerka Wiktoria Omyła. Młody aktor rywalizował w programie z takimi gwiazdami jak Natalia Szroeder, Mariusz Kałamaga, Michał Malinowski i Dominika Gwit.

marcin korcz

Więcej o:

marcin korcz