Mans Zelmerlow

Mans Zelmerlow

Mans Zelmerlow to szwedzki piosenkarz. W 2015 roku został zwycięzcą 60. Konkursu Eurowizji odbywającego się w Austrii. Wykonał piosenkę "Heroes". Rok później poprowadził finał Eurowizji w Sztokholmie. Mans Zelmerlow jest również tancerzem i kompozytorem.

Pełne imię i nazwisko: Mans Petter Albert Salhen Zelmerlow
Data urodzenia: 13 czerwca 1986 Miejsce urodzenia: Lund, Szwecja
Zawód: piosenkarz, prezenter, kompozytor
Instagram: @manszelmerlow
Facebook: facebook.com/MansZelmerlow

Mans Zelmerlow - początki kariery

Mans Zelmerlow przyszedł na świat w 1986 roku w Szwecji. Od dziecka przejawiał duży talent wokalny. Z inicjatywy matki został wysłany na lekcje tańca, a ojciec zapisał Mansa na lekcje śpiewu. Mans samodzielnie nauczył się gry na gitarze. Jako nastolatek wygrał w konkursie dla młodych talentów.
W szkole średniej Mans Zelmerlow był gwiazdą wszystkich szkolnych przedstawień. W 2002 roku wygrał casting na odtwórcę głównej roli w musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze". Mans zagrał we wszystkich 128 spektaklach. Dwa lata później zagrał główną rolę w spektaklu "Sklepik z horrorami".
Dwa lata później Mans Zelmerlow zgłosił się do szwedzkiej edycji programu "Idol". Przeszedł wstępne eliminacje i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu listy zwycięzców.
Wkrótce Mans wziął udział w "Let's dance" - programie będącym odpowiednikiem "Tańca z gwiazdami". Zelmerlow zajął pierwsze miejsce i wygrał program.

Mans Zelmerlow - rozwój kariery

W 2007 roku ukazał się debiutancki album Mansa Zelmerlow. Nosił on tytuł "Stand by for ". Odniósł ogromny sukces, pokrył się platyną i był zaliczany do najpopularniejszych albumów w Szewcji. Utwory pochodzące z krążka stały się hitami z pierwszych list przebojów: "Cara mia", "Brother oh Brother", "Work of Art".
Równie dużym sukcesem okazała się druga płyta artysty. "MZW" ukazała się w 2009 roku. Dwa lata później wyszedł krążek "Kara vinter", a następnie kolejno "Barcelona Sessions" oraz "Perfectly Damaged".

Mans Zelmerlow i Eurowizja

W 2015 roku Mans Zelmerlow reprezentował Szwecję na konkursie Eurowizji. Zdobył miażdżące prowadzenie nad przeciwnikami i wygrał 60. Konkurs Piosenki. Utwór "Heroes" stał się ogólnoeuropejskim przebojem, w tym również w Polsce.

Zobacz także:

Justin Timberlake - Conchita Wurst - Michał Szpak

mans zelmerlow

Więcej o:

mans zelmerlow

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.