Liv Tyler

Liv Tyler

Liv Tyler to amerykańska aktorka. Karierę rozpoczynała jako modelka, a karierę aktorską rozpoczynała od występów w teledyskach. Jest córką wokalisty zespołu Aerosmith - Stevena Tylera.Imię i nazwisko: Liv Tyler
Data urodzenia: 1 lipca 1977r.
Miejsce urodzenia: Nowy Jork, USA
Zawód: aktorka, modelka
Rodzina: syn Milo William
Instagram: @misslivalittle
Facebook: facebook.com/LivTyler

Liv Tyler - droga do świata show-biznesu

Liv Tyler przyszła na świat 1 lipca 1977 roku w Nowym Jorku. Jest owocem związku modelki Bebe Buell i wokalisty Stevena Tylera. Przez pierwsze lata życia Liv wierzyła, że jej ojcem jest długoletni partner matki, dopiero w wieku siedmiu lat dowiedziała się o pokrewieństwie z frontmanem Aerosmith. W wieku dwunastu lat Liv Tyler zamieszkała z matką w Nowym Jorku. Rozpoczęła pracę jako fotomodelka. Pozowała dla popularnych magazynów młodzieżowych i reklamowała modę dziecięcą. Przez kilka lat występowała również w reklamach telewizyjnych.
W 1993 roku Liv Tyler zagrała w teledysku do piosenki "Crazy" zespołu, w którym grał jej ojciec. Została zauważona przez środowisko aktorskie. Już rok później otrzymała rolę w filmie "Zrozumieć ciszę", w którym wcieliła się w rolę Sylvie Warden. W kolejnym roku zagrała w dwóch produkcjach: "Victor, syn Dolly" oraz "Empire Records". W kolejnych latach Liv Tyler grała w filmach "Wszyscy mówią: kocham cię", "Ukryte pragnienia", "Szaleństwa młodości", "Droga przez piekło", "Abottowie prawdziwi".

Liv Tyler - rozkwit kariery

W 1998 roku przyszedł przełom w karierze Liv Tyler. Otrzymała rolę Grace Stamper w hicie kinowym "Armagedon", w którym zagrała u boku Bruce'a Willisa i Bena Affleca. Kolejne lata przyniosły jej rolę Arweny w kolejnych częściach kultowej trylogii: "Władca pierścieni - drużyna pierścienia" (2001), "Władca pierścieni - Dwie wieże" (2002), "Władca pierścieni - powrót króla" (2003). Po udziale w tej superprodukcji Liv Tyler zaczęła być zaliczana do najpopularniejszych aktorek Hollywood.

Zobacz także:

Steven Tyler - Mia Tyler - Bruce Willis

liv tyler

Więcej o:

liv tyler

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.