Karolina Gorczyca

Karolina Gorczyca

Karolina Gorczyca

Polska aktorka filmowa i telewizyjna. Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji, jak "Singielka", "To nie koniec świata!", "Anna German", "Usta Usta", "Skrzydlate świnie". Użyczyła głosu Larze Croft w grze "Tomb Rider".

Data urodzenia: 14 marca 1985 r.
Miejsce urodzenia: Biłograj
Wzrost: 172 cm
Facebook: Facebook.com/karolinagorczycaaktorka
Rodzina: córka Maria

Karolina Gorczyca: życiorys

Karolina Gorczyca przyszła na świat 14 marca 1985 roku w Biłograju. Od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać aktorką, choć jej rodzina sugerowała jej wybór innych studiów. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na studiach słynęła z niezwykłej pracowitości i determinacji.

Karolina Gorczyca: kariera

Jeszcze podczas studiów zagrała w filmie "The Die of Love", następnie zaczęła pojawiać się na scenie Teatru Stu. Zagrała małe role w serialach "Na dobre i na złe", "Twarzą w twarz", po czym w 2007 roku wcieliła się w postać Kasi Darskiej w filmie Jerzego Stuhra "Korowód".
W 2008 roku Karolina Gorczyca została zaangażowana do serialu "Czas honoru", gdzie grała Wiktorię "Rudą" Rudnicką. W tym samym roku zagrała w horrorze "Pora Mroku". Kolejny rok był tym, w którym zaczęła grać w serialu "Majka" oraz pojawiła się w dwóch filmach: "Ostatnia akcja" i "Miłość na wybiegu".
W 2010 roku aktorka z sukcesem zagrała w takich produkcjach, jak: "Usta Usta" (2010-2012), "Sprawiedliwi", "Noc życia", "Huśtawka", "Skrzydlate świnie". Przez kolejne lata pojawiła się w: "Anna German" (2012), "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości" (2012), "To nie koniec świata!" (od 2013), "Wybraniec" (2013), "Czas honoru - Powstanie" (od 2014), "Agnieszka" (2014). Od 2015 roku wciela się w rolę Sylwii w serialu emitowanym przez telewizję TVN "Singielka", natomiast od początku 2016 roku wciela się w postać Aliny w serialu "Bodo".
W 2013 roku Gorczyca użyczyła swojego głosu bohaterce gry komputerowej "Tom Rider" Larze Croft.

Karolina Gorczyca: życie prywatne

Karolina Gorczyca spotykała się z aktorem Wojciechem Zielińskim, jednak para rozstała się w 2013 roku. Mają córkę Marię.

Zobacz także:

Wojciech Zieliński - Krystian Wieczorek - Agnieszka Więdłocha

karolina gorczyca

Więcej o:

karolina gorczyca

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.