Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi jest amerykańskim wokalistą, muzykiem i aktorem. Początkowo jedynie marzył o byciu muzykiem i podejmował się wielu prac. Karierę rozpoczynał w latach 80. XX wieku. Początkowo wydawał płyty z zespołem, później nagrał również dwa solowe albumy, które okazały się równie dużym sukcesem.

Imię i nazwisko: John Francis Bongiovi Jr.
Data urodzenia: 2 marca 1962
Miejsce urodzenia: Perth Amboy
Zawód: muzyk, aktor, wokalista
Instrumenty muzyczne: gitara akustyczna, gitara elektryczna, fortepian, trąbka, puzon, harmonijka, perkusja
Gatunki muzyczne: hard rock, pop rock, glam metal, arena rock
Facebook: facebook.com/jbjsoulfoundation
Instagram: @bonjovi

Jon Bon Jovi – życiorys

Jon Bon Jovi urodził się w Perth Amboy w Ney Jersey, ale później przeprowadził się wraz z rodziną do Seyreville. Tam chodził do liceum, gdzie poznał dziewczynę, która później została jego żoną. Karierę muzyczną rozpoczynał od grania w zespołach i prezentowania się w okolicznych klubach. Doskonalił swoje umiejętności grając na gitarze i pisząc teksty. Marzył o tym by zostać muzykiem i z tego powodu wyprowadził się do Nowego Jorku. Aby zarobić na życie Jon miał wiele zajęć, między innymi pracował w sklepie z butami, myjni samochodowej, w barze a nawet na złomowisku. W 1980 roku rozpoczął pracę w studiu nagraniowym, jako człowiek, który zajmował się praktycznie wszystkim. Przełomem był konkurs zorganizowany przez radio WAAP. Stacja radiowa szukała artystów, których piosenki może umieścić na swojej składance. Na albumie znalazła się również piosenka „Runaway” nagrana przez Jona Bon Joviego.

Jon Bon Jovi – kariera muzyczna

W latach 80. ubiegłego wieku artysta rozpoczynał swoją karierę od koncertów w lokalnych klubach. Wraz z zespołem wydał dwie płyty, które odniosły ogromny sukces. Jon Bon Jovi stał się najbardziej rozpoznawaną twarzą w świecie hard rocka. Był zaangażowany w pomoc zespołom Cinderelle i Skid Row. Sukces i ogrom obowiązków doprowadziły artystę na skraj załamania nerwowego. W 1990 roku Bon Jovi wydał płytę „Blaze of Glory”, która była kolejnym sukcesem w karierze wokalisty. Była to pierwsza solowa płyta artysty, która udowodniła, że nie potrzebuje zespołu aby robić dobrą muzykę. Następnie ponownie nagrał płytę z zespołem. Jednocześnie robił karierę aktorską. Pierwszą poważną rolą był występ w filmie „Księżyc i Valentino”.

jon bon jovi

Więcej o:

jon bon jovi

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.