Jamie Dornan

Jamie Dornan

Jamie Dornan to urodzony w Belfaście brytyjski aktor, model i muzyk. Mimo, że z filmem związany jest od 2006 roku, dopiero główna rola w głośnym filmie „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a” przyniosła mu rozgłos. Film doczekał się swojej kontynuacji, w której mogliśmy oglądać również Jamiego.

Imię i nazwisko: Jamie Dornan
Data urodzenia: 01.05.1982r. Belfast, Irlandia Północna
Zawód: aktor, model, muzyk
Facebook: facebook.com/JamieDornanOfficial
Instagram:@jamie_dornan_

Jamie Dornan – życie prywatne

Jamie Dornan urodził się i wychował na przedmieściu Belfastu w Irlandii Północnej. Jest najmłodszym z trójki dzieci. Dziadkowie Jamiego byli świeckimi kaznodziejami Kościoła Metodystycznego i właśnie dlatego aktor uczęszczał do prywatnej szkoły Methodist College Belfast. W szkole założył razem z Davidem Alexandrem zespół Sons of Jim. Potem rozpoczął studia na University of Teesside, jednak nie ukończył ich i wyjechał do Londynu. W Londynie uczył się aktorstwa. W związku z tym, że spotykał się ze znanymi kobietami, takimi jak Kate Moss, Keira Knightley, Lindsey Lohan i Sienna Miller, jego sprawy sercowe śledziła prasa brukowa. W dniu 27 kwietnia 2013 roku aktor poślubił Amelię Warner, a już w listopadzie tego samego roku urodziła się ich pierwsza córka - Dulcie. Druga córeczka Elva przyszła na świat w lutym 2016r.

Jamie Dornan – życie zawodowe

W 2001 roku Jamie wziął udział w programie Model Behaviour i mimo, że nie zakończył go z sukcesem, to został zauważony przez agencje modelingowe. I właśnie w modelingu Jamie postawił swoje pierwsze kroki zawodowe - rok później podpisał umowę z Agencją Select. W 2004 roku Jamie stał się twarzą marki Calvin Klein, pracował także m.in. dla marek: Dior, Armani. Pierwszy angaż w produkcji filmowej, Jamie Dornan zdobył dzięki swojej ówczesnej partnerce Keirze Knightley i był to udział w filmie „Maria Antonina”. W 2011 roku aktor rozpoczął współpracę z ekipą serialu „Dawno, dawno temu” i to nie jest jedyny serial, w którym wystąpił. Za udział w serialu „Upadek” otrzymał nagrodę IFTA w kategorii „Najlepszy aktor w telewizji”. W 2013 roku aktor otrzymał propozycję zagrania tytułowej roli w ekranizowanej powieści „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a” – zastąpił w tej roli Charliego Hunnama. Ta rola przyniosła Jamiemu Dornanowi wielką popularność i kolejny angaż, w drugiej części filmu.

jamie dornan

Więcej o:

jamie dornan