Hilary Swank

Hilary Swank

Hilary Swank to amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Zaliczana jest do grona najlepszych aktorek Hollywood. Dwukrotnie sięgnęła po najwyższe trofeum świata filmowego. Otrzymała Oscara za film "Nie czas na łzy" oraz "Za wszelką cenę".


Imię i nazwisko: Hilary Ann Swank
Data urodzenia: 30 lipca 1974r.
Miejsce urodzenia: Lincoln, USA
Zawód: aktorka, producent filmowy
Instagram: @hilaryswank
Facebook: facebook.com/pages/Hilary-Swank/1544070039167448

Hilary Swank - początki kariery

Hilary Swank na świat przyszła w mieście Lincoln w 1974 roku. W dzieciństwie trenowała gimnastykę artystyczną oraz pływanie. Odnosiła w tych dziedzinach duże sukcesy, zajęła nawet na piąte miejsce w swoim stanie w dziedzinie gimnastyki.
Pierwszy kontakt ze sceną Hilary Swank miała w wieku dziewięciu lat, kiedy wystąpiła w szkolnym przedstawieniu opartym na "Księdze dżungli". Pokochała wówczas aktorstwo i wiedziała, że jest ono jej życiowym powołaniem. Kiedy miała piętnaście lat jej rodzice zdecydowali się na przeprowadzkę do Los Angeles, światowej stolicy kina, żeby młoda Hilary miała większą szansę na sukces. Rodzina mieszkała w samochodzie, dopóki nie udało im się zapracować na wynajęcie mieszkania.
Hilary Swank przed kamerą zadebiutowała w 1990 roku. Zagrała epizodyczne role w kilku pomniejszych produkcjach. W 1992 roku otrzymała rolę Kimberly w serialu "Buffy - postrach wampirów". Produkcja szybko stała się przebojem, a grający w nim aktorzy zyskali popularność.

Hilary Swank - rozwój kariery

Przez kilka kolejnych lat Hilary grała w filmach faburalnych. Wystąpiła m.in. w "Ofiara gniewu" (1994), "Terror w rodzinie" (1996), "Lolita w Hollywood" (1997).
W 1999 roku Hilary Swank przyjęła rolę Teeny w produkcji "Nie czas na łzy". Rola ta zmieniła wszystko. Hilary została nominowana do Oscara, którego Akademia Filmowa jej przyznała. Hilary stała się jedną z najbardziej popularnych aktorek i zagrała w wielu kasowych produkcjach.
W 2004 przyszedł kolejny sukces- drugi Oscar za rolę w filmie "Za wszelką cenę". Utrwaliło to zaliczanie Hilary Swank w gronie pierwszoligowych aktorek.

Zobacz także:

Hilary Duff - Clint Eastwood - Gerard Butler

hilary swank

Więcej o:

hilary swank

 • Hilary Swank

  Jest rok 1983. Trwa przedstawienie "Księga dżungli". W roli Mowgliego Hilary Ann Swank - chuda dziewczynka z orzechowymi oczami. Ma zaledwie dziewięć lat, jest naprawdę doskonała i po spektaklu otrzymuje długie owacje na stojąco. Już wie, że koniec ze sportem. Uprawiane od trzeciego roku życia

 • Arogancka Hilary

  Swank pachnie "Arogancją" (bo tak się nazywają nowe perfumy Guerlain). Na plakatach wyszła dość ponętnie, a na imprezie promującej "Insolence"...jakoś tak grzecznie. A niby miała być arogancka.

 • Paris i Britney też pachną???

  Jakoś tak się złożyło, że reklamy obu pań pojawiły się tego samego dnia. I czy to na pewno ta Britney, którą znamy ? Proszę, jaka subtelna potrafi czasami być. A Paris wybrała stylistykę bardziej hottt: Mamy szczerą nadzieję, że gwiazdy zajmą się teraz czym innym niż handlem płynami.

 • Oscary 2019: osiem najseksowniejszych sukni na oscarowych galach

  suknie Marion Cotillard i Hilary Swank Tę granatową kreację projektu Guy'a Laroche z 2005 roku pamiętają chyba wszyscy. Z przodu suknia Hilary Swank była niezwykle elegancka i dość skromna, natomiast z tyłu zachwycała bardzo głębokim dekoltem. Kremowa suknia Marion Cotillard z 2008 roku to projekt Jean

 • Mariah Carey naga i kiczowata

  Już oglądając Hilary Swank mieliśmy wrażenie, że widywaliśmy ciekawsze reklamy. Jednak Mariah Carey przebiła aktorkę w konkursie na najbardziej mdły występ w perfumiarskiej branży. To, że znacznie się odchudziła, już ostatnio podziwialiśmy. Ale do tej pory nie wiedzieliśmy, że ma aż tak zły gust. W