Grzegorz Wilk

Grzegorz Wilk

Grzegorz Wilk to polski piosenkarz. Brał udział w wielu programach rozrywkowych, m.in. w "Szansie na sukces", "Jaka to melodia?" i "Szymon Majewski Show". Współpracował z Piotrem Rubikiem.Imię i nazwisko: Grzegorz Wilk
Data urodzenia: 27 października 1973r.
Miejsce urodzenia: Grodków
Zawód: piosenkarz, autor tekstów
facebook.com/grzegorz.wilk.wolf

Grzegorz Wilk - początki kariery

Grzegorz Wilk przyszedł na świat w 1973 roku w Grodkowie. Od wczesnej młodości związany był ze sceną muzyczną, jednakże z wykształcenia jest nauczycielem techniki i informatyki. Ukończył również studia na kierunku socjologia.
Pierwszy raz szersza publiczność usłyszała o Grzegorzu Wilku po jego występie w programie Elżbiety Skrętkowskiej "Szansa na sukces". Wystąpił w nim w 1998 roku, gdy gościem programu był zespół Piersi. Brawurowe wykonanie piosenki "On nie jest cham" zapewniło Wilkowi zwycięstwo odcinka.
W 2002 roku Grzegorz Wilk wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, gdzie zdobył Grand Prix. W tym samym roku wygrał program "Droga do gwiazd".
Od 2004 roku Grzegorz Wilk związany był z Teatrem Muzycznym Capitol w Warszawie. Przez kolejne dwa lata występował na deskach tego teatru jako aktor i solista. Grał w przedstawieniach takich jak "My fair Lady", "Galeria i gorączka".

Grzegorz Wilk i "Jaka to melodia?"

Grzegorz Wilk od 2005 roku współpracuje z programem "Jaka to melodia?". Wykonuje tam własne interpretacje popularnych utworów muzycznych. W latach 2005-2007 pracował również przy "Szymon Majewski Show".
W 2007 roku Grzegorz Wilk nawiązał współpracę z Piotrem Rubikiem. Uczestniczył w nagrywaniu czterech płyt artysty, na których śpiewał jako solista. Były to pozycje: "Habitat", "Santo Subito", "The Best Of Piotr Rubik" i "Opisanie świata". Towarzyszył Rubikowi w jego światowej trasie koncertowej, brał udział w koncertach w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.
W lutym 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Wilka nosząca tytuł "Wolf - floW". W 2015 roku artysta wziął udział w show "Twoja twarz brzmi znajomo".

Zobacz także:

Piotr Rubik - Pacuła Ewa - Przemysław Saleta

grzegorz wilk

Więcej o:

grzegorz wilk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.