Emmanuelle Seigner

Emmanuelle Seigner

Emmanuelle Seigner to francuska modelka. Jest żoną polskiego reżysera Romana Polańskiego, z którym ma dwoje dzieci. Grywała w wielu filmach oraz próbowała swoich sił jako aktorka, przez męża nazywana jest jego muzą.Imię i nazwisko: Emmanuelle Seigner
Data urodzenia: 22 czerwca 1966r.
Miejsce urodzenia: Paryż
Zawód: aktorka, modelka, piosenkarka
Instagram: @emmanuelle.seigner
Rodzina: mąż Roman Polański, córka Morgan, syn Elvis

Emmanuelle Seigner - na francuskich wybiegach

Emmanuelle Seigner przyszła na świat w 1966 roku w Paryżu. Wychowała się w artystycznej rodzinie. Jest wnuczką słynnego francuskiego aktora, Louisa Seigner. Matka była dziennikarką, a ojciec wziętym fotografem. To przed jego obiektywem Emmanuelle Seigner stawiała pierwsze kroki jako modelka. W wieku czternastu lat rozpoczęła pracę w tym charakterze, po tym, gdy zdjęcia autorstwa jej ojca przedstawiające nastoletnią Emmanuelle spodobały się agentowi z agencji modelek.
Przez kolejne lata występowała przed obiektywami wielu uznanych francuskich fotografów.
W 1984 Emmanuelle zadebiutowała przed obiektywem kamery. Zagrała w filmie "Rok meduzy". Przez kolejne lata widzowie mogli ją oglądać w produkcjach, takich jak "Detektyw" (1985r.), "Frantic" (1988r.), "Gorzkie gody" (1992r.)

Emmanuelle Seigner - żona Polańskiego

Podczas prac przy filmie "Frantic" Emmanuelle Seigner poznała Romana Polańskiego, który był reżyserem projektu. Para zaczęła się spotykać i w sierpniu 1988 roku pobrała się. Polański wielokrotnie nazywał Emmanuelle Seigner swoją muzą. Zagrała w wielu filmach męża, m.in. w "Gorzkich godach", "Dziewiąte wrota" czy w "Wenus w futrze". Za tę ostatnią rolę została nominowana do nagrody Cezarów.
Emmanuelle Seigner jest utalentowana muzycznie. Nagrała łącznie cztery albumy studyjne.
Wielokrotnie przebywała w Polsce. Kilkukrotnie dawała tu koncerty, m.in występowała na Orange Warsaw Festival oraz śpiewała na żywo w programie "Taniec z gwiazdami".

Zobacz także:

Roman Polański - Morgane Polański - Mathieu Amalric

emmanuelle seigner

Więcej o:

emmanuelle seigner

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.