Diane Kruger

Diane Kruger

Diane Kruger to aktorka filmowa i modelka niemieckiego pochodzenia. Popularność zdobyła w 2005 roku dzięki roli złotowłosej Heleny w filmie "Troja". Znana jest również z serii filmów przygodowych "Skarb narodów". Od lat jest zaliczana do grona najlepiej ubranych gwiazd.

Pełne imię i nazwisko: Diane Heidkruger
Data urodzenia: 15 lipca 1976r.
Miejsce urodzenia: Algermissen, Niemcy
Zawód: aktorka
Rodzina: mąż Joshua Jackson
Instagram: @dianekruger
Facebook: facebook.com/DianeKrugerOfficial/

Diane Kruger - początki kariery

Diane od dziecka marzyła o pozostaniu primabaleriną i o zatańczeniu
najsłynniejszych solówek baletowych na deskach największych teatrów na świecie. Jako dziecko i nastolatka uczęszczała na lekcje baletu. Wyjechała do Londynu, żeby uczyć się pod okiem tamtejszych mistrzów. Plany na życie pokrzyżowała jej doznana kontuzja. Diane postanowiła zmienić plany i spróbować swoich sił jako modelka lub aktorka. Wyjechała do Paryża, gdzie wkrótce podjęła studia aktorskie w szkole Cours Florent. W 2002 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie "Mon idole". W tym samym roku zagrała Erikę w "Zawód morderca". Rola ta ukazała Kruger szerszej publiczności. Rok później zagrała w filmie "Sny o potędze".

Diane Kruger - pierwszoligowa aktorka

Rok 2004 przyniósł przełom w jej karierze. Zagrała główną rolę kobiecą w filmie "Apartament". Rola Lisy przyniosła jej uznanie krytyków filmowych oraz zapewniła rozpoznawalność. Na fali popularności Diane Kruger została obsadzona w roli złotowłosej Heleny w superprodukcji "Troja". W tym samym roku zagrała w pierwszej części filmu "Skarb narodów". Diane dołączyła do śmietanki Hollywood i zaczęła być zaliczana do grona najpopularniejszych aktorów. W 2006 roku zagrała w filmie "Kopia mistrza". Rok 2007 przyniósł role w filmach "W pogodni za zbrodniarzem", "Goodbye Bafana", druga część "Skarbu Narodów" oraz "Dla niej wszystko. W 2009 roku Diane Kruger do współpracy zaprosił sam Quentin Tarrantino. Zagrała w "Bękartach Wojny". Rola ta przyniosła jej nominację do nagrody Gildii Aktorów Filmowych dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W tym samym roku brawurowo zagrała podwójną rolę Anny w filmie Mr. Nobody.

Zobacz także:

Seth Rogen - Melissa McCarthy - Kristen Wiig

diane kruger

Więcej o:

diane kruger

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.