Dakota Johnson

Dakota Johnson

Dakota Johnson jest amerykańską aktorką. Pochodzi z aktorskiej rodziny, zarówno jej ojciec jak i matka są aktorami. Ojczymem Dakoty jest Antonio Banderas i to w jego filmie aktorka debiutowała na dużym ekranie. Najbardziej rozpoznawaną rolą jest rola Anastazji Steel w przeboju kinowym „50 twarzy Greya”.

Imię i nazwisko: Dakota Mayi Johnson
Data urodzenia: 4 października 1989
Miejsce urodzenia: Austin
Zawód: aktorka, modelka
Facebook: facebook.com/pages/Dakota-Johnson/
Instagram: @dakotajohnsons

Dakota Johnson – życie prywatne

Dakota Johnson urodziła się w Austin, w Stanach Zjednoczonych. Jest córką aktorki i producenki Melanie Griffith i aktora, reżysera, producenta i muzyka Dona Johnsona. Ojczymem młodej aktorki jest Antonio Banderas. Dziadek młodej aktorki Peter Griffith był aktorem i kierownikiem agencji reklamowej. Dakota chodziła do szkoły w Aspen w Kolorado. W dzieciństwie lubiła tańczyć, a gdy miała 12 lat zaczęła się interesować modą. Wzięła wtedy udział w sesji zdjęciowej do magazynu „Teen Vogue”.

Dakota Johnson – kariera aktorska

Dakota Johnson debiutowała w 1999 roku w filmie „Wariatka z Alabamy”. Reżyserem filmu był Antonio Banderas. W 2006 roku aktorka otrzymała tytuł Miss Złotych Globów. W 2009 roku reklamowała linię spodni MANGO. Po ukończeniu liceum Dakota związała się z agencją aktorską William Morris Agency. W 2010 roku młodą aktorkę można było oglądać w filmie „The Social Network”, w którym zagrał również Justin Timberlake. Film ten stał się hitem i otrzymał osiem nominacji do Nagrody Akademii Filmowej, między innymi do Oskara za najlepszy film. W 2012 roku aktorka zagrała między innymi w filmach „Jeszcze dłuższe zaręczyny” i „21 Jump Street”. W tym samym roku dołączyła do obsady serialu „Ben i Kate” emitowanym w telewizji Fox. Był to telewizyjny debiut aktorki. Na początku października 2013 roku oficjalnie ogłoszone zostało, że Dakota Johnson zagra główną rolę kobiecą w filmie „50 twarzy Greya”, który jest filmową adaptacją książki E. L. James.

dakota johnson

Więcej o:

dakota johnson

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.