Bilguun Ariunbaatar

Bilguun Ariunbaatar

Bilguun Ariunbaatar to znana w Polsce osobowość telewizyjna. Jest dziennikarzem i showmanem. Pochodzi z Mongolii, ale w Polsce mieszka od początku lat dziewięćdziesiątych. Został odkryty przez Szymona Majewskiego.Pełne imię i nazwisko: Bilguun "Bill" Ariunbaatar
Data urodzenia: 31 stycznia 1986r.
Miejsce urodzenia: Ułan Bator
Zawód: dziennikarz
Instagram: @billbox
Facebook: facebook.com/officialBilguun

Bilguun Ariunbaatar - początki kariery

Mama Bilguuna jest lekarzem ginekologiem, ojciec zaś masażystą. Przenieśli się z Mongolii do Polski na początku lat dziewięćdziesiątych wraz z Bilguunem oraz jego rodzeństwem.
W telewizji Bilguun Ariunbaatar zaistniał dzięki udziałowi w programie "Szymon Majewski Show". Wcielał się tam w reportera fikcyjnej mongolskiej stacji telewizyjnej U1 Bator. Relacjonował wydarzenia z różnych zakątków Polski, bawiąc przy tym ludzi do łez. Po zakończeniu emisji programu Majewskiego ich współpraca z Bilguunem trwała nadal. Prowadzili wspólnie program rozrywkowy HDw3D Telewision. Bilguun Ariunbaatar wcielał się w prowadzącego program reportera, który rozmawiał z zaproszonymi politykami w studio.
W 2012 Bilguun Ariunbaatar występował w programie "Szymon na żywo".
We wszystkich tych programach Bilguun Ariunbaatar wydawał się być lekko zdezorientowanym i kiepsko rozumiejącym w języku polskim cudzoziemcem. W rzeczywistości dziennikarz płynnie porozumiewa się w naszym języku.
Bilguun Ariunbaatar wziął udział w programie "Taniec z gwiazdami". Jego taneczną partnerką była Janja Lesar. Para zajęła drugie miejsce.
W 2013 roku Bilguun Ariunbaatar podjął współpracę ze stacją VIVA. Prowadził w niej dwa programy: "Spanie z gwiazdami" oraz "Puk, puk, to my!".
Bilguun Ariunbaatara widzowie mogli oglądać w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz w "Celebrity Splash". Gościnnie wystąpił w programach "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia".

Zobacz także:

Misheel Jargalsajkhan - Szymon Majewski - Mateusz Banasiuk

bilguun ariunbaatar

Więcej o:

bilguun ariunbaatar

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.