Adriana Lima

Adriana Lima

Adriana Lima jest brazylijską modelką. Karierę zaczęła już w najmłodszych latach. Po przeprowadzce do Nowego Jorku jej kariera nabrała rozpędu i modelka współpracowała z wieloma znanymi projektantami i markami. Jest jednym z najbardziej znanych Aniołków marki Victoria’s Secret.

Imię i nazwisko: Adriana Lima
Data urodzenia: 12 czerwca 1981
Miejsce urodzenia: Salvador, Brazylia
Zawód: modelka, aktorka
Facebook: facebook.com/AdrianaLima/
Instagram: @adrianalima

Adriana Lima – życiorys

Adriana Lima urodziła się 12 czerwca 1981 roku w Salvadorze. Jej rodzice to Maria das Gracas Lima i Nelson Torres. Ojciec opuścił rodzinę Adriany gdy ta miała zaledwie sześć miesięcy, więc była ona wychowywana jedynie przez matkę. Modelka ma korzenie portugalskie, francuskie, karaibskie i amerykańskie. Mimo, że już w szkole podstawowej wygrywała liczne konkursy urody, Lima nie myślała o zostaniu w przyszłości modelką. Kariera modelki rozpoczęła się w zasadzie przez przypadek, ponieważ koleżanka Adriany chciała zapisać się do agencji modelek więc Adriana zapisała się razem z nią. Po tym Adriana została zaproszona do udziału w konkursie, a niedługo później zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Supermodel of Brazil”.

Adriana Lima – kariera

Niedługo po tym jak Lima zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Supermodel of Brazil” został zorganizowany taki konkurs na światowym poziomie. W tej rywalizacji modelka zajęła drugie miejsce. Po tym sukcesie Lima postanowiła przeprowadzić się do Nowego Jorku. Tam podpisała kontrakt z agencją modelek Elite Model Management. Szybko zainteresowały się nią takie marki modowe jak Marie Claire i Vogue. W 1998 roku pierwszy raz pojawiła się na okładce magazynu Marie Claire Brazil. Dwa lata później debiutowała na okładce Vogue. Adriana Lima pracowała również jako modelka chodząca na wybiegach, między innymi dla takich projektantów jak Victoria’s Secret, Rosa Cha, Luca Luca, Dosso Dossi, Agua de Coco, Vassarette, Fendi, Botega Veneta, Giorgio Armani, Louis Vuitton czy Guy Laroche. Lima współpracowała również z marką Maybelline. Ma na swoim koncie pojawienie się na okładkach wielu magazynów, między innymi ELLE, Harper’s Bazaar, Cosmopolitan i Esquire.

adriana lima

Więcej o:

adriana lima

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.