Zoe Saldana

Zoe Saldana

Zoe Saldana to amerykańska aktorka i tancerka. W 2009 roku wcieliła się w rolę Neytiri w kinowym hicie "Avatar", który przyniósł jej sławę i rozpoznawalność. Zoe Saldana ma dominikańskie korzenie, które mają odzwierciedlenie w rysach jej twarzy.


Imię i nazwisko: Zoe Saldana Perego
Data urodzenia: 19 czerwca 1978r.
Miejsce urodzenia: Passaic, USA
Zawód: aktorka, tancerka
Rodzina: mąż Marco Perego, syn Cy Aridio, syn Bowie Ezio (bliźnięta)
Instagram: @zoesaldana
Facebook: facebook.com/ZoeSaldana/

Zoe Saldana - droga do kariery

Zoe Saldana przyszła na świat 19 czerwca 1978 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej ojciec pochodzi z Dominikany, matka natomiast z Puerto Rico. Zoe posiada również korzenie haitańskie oraz libańskie.
Aktorka wychowywała się i dorastała w Nowym Jorku. W wieku dziewięciu lat przeprowadziła się z matką do Dominikany, po tragicznej śmierci ojca w wypadku samochodowym.
W Dominikanie Zoe Saldana odkryła swoją miłość do tańca. Jej pierwszą pasją był balet. Gdy jako nastolatka wróciła do Nowego Jorku zaczęła udzielać się w grupach tanecznych na Brooklynie. W tym okresie przyszła również fascynacja światem filmu.

Zoe Saldana - rozkwit kariery

Zoe Saldana zadebiutowała przed kamerą w 1999 roku. Wcieliła się w rolę Gabrielle Vega w serialu "Prawo i porządek: sekcja specjalna". W ciągu następnych lat zagrała w wielu produkcjach, m.in.: "Światła sceny" (2000), "Sztuka rozstania" (2001), "Crossroads" (2002), "Przystań" (2004), "Gdy zgaśnie namiętność" (2007). Rok 2009 przyniósł rolę w filmie "Avatar".
W 2013 Saldana zagrała w filmie "W ciemność. Star Trek", w którym wcieliła się w rolę Nyoty. W 2016 zagrała w kontynuacji serii, czyli w "Star Trek: W nieznane". Aktorka zagrała również postać Gamory w filmie "Strażnicy Galaktyki".
Wiadome jest również, że reżyser James Cameron zaprosił Saldanę do wzięcia udziału w kontynuacji hitu przed lat, w "Avatarze", w którym ponownie miałaby się wcielić w postać niebieskoskórej Neytiri, mieszkanki planety Pandora.

Zobacz także:

Zachary Quinto - Chris Pratt - Anna Faris

zoe saldana

Więcej o:

zoe saldana