Stefan Pawłowski

Stefan Pawłowski

Stefan Pawłowski

Stefan Pawłowski to polski aktor młodego pokolenia, który zasłynął między innymi z roli w serialu emitowanym przez telewizję TVP 2 "O mnie się nie martw" oraz w serialu "Czas honoru- powstanie". Wnuk szermierza Jerzego Pawłowskiego i aktorki Teresy Szmigiełówny.

Stefan Pawłowski data urodzenia: 6 grudnia 1986 r.
Stefan Pawłowski miejsce urodzenia: Nowy Dwór Mazowiecki
Stefan Pawłowski wzrost: 184 cm
Stefan Pawłowski kolor oczu: zielony
Stefan Pawłowski kolor włosów: ciemny blond
Stefan Pawłowski na Instagramie: @stefanpawlowski_official

Stefan Pawłowski: życiorys

Stefan Pawłowski przyszedł na świat 6 grudnia 1986 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Jest wnukiem pięciokrotnego medalisty igrzysk olimpijskich, szermierza i malarza Jerzego Władysława Pawłowskiego i aktorki Teresy Szmigielówny (znana m.in. jako Stefcia z filmu "Trędowata"). W 2015 roku Stefan Pawłowski ukończył Akademię Teatralną w Warszawie.

Stefan Pawłowski: kariera aktorska

Po raz pierwszy Stefan Pawłowski zadebiutował w 2011 roku w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie zagrał epizodyczną rolę Andrzeja Piecucha. Następnie zagrał gościnnie w serialu "Przepis na życie" (2013). Kolejnymi dwoma małymi rolami były: Bartek w "Hotel 52" i epizod w serialu "Przyjaciółki".
W 2013 roku zagrał niewielką rolę w filmie Jacka Bromskiego "Bilet na Księżyc", gdzie odegrał chłopaka na Plantach. O Pawłowskim zrobiło się głośno po tym jak zaczął wcielać się w dwie postaci w polskich serialach. Pierwszą z tych ról jest Antek w serialu wojennym "Czas honoru-Powstanie". Drugą jest postać adwokata Marcina Kaszuby w produkcji "O mnie się nie martw". Razem z Joanną Kulig, grającą tam Igę Małecką, stworzyli bardzo specyficzną i lubianą przez telewidzów parę, dzięki czemu Stefan Pawłowski zaczął być nie tylko rozpoznawalny, ale i niezwykle lubiany. To właśnie rola młodego, nieco zuchwałego, szarmanckiego adwokata, który jest absolutnie przekonany o tym, że życie służy głównie do zabawy, a który z czasem przekonuje się, że może nie do końca ma rację, otworzyła młodemu aktorowi drzwi do dalszej kariery komercyjnej.
W 2014 roku Stefan Pawłowski wystąpił w filmie "Jack Strong", gdzie zagrał Waldemara Kuklińskiego. Pawłowski często brał udział w nagrywaniu dubbingu do znanych produkcji, m.in. do: "Batman i Liga Sprawiedliwości" (2014), "Transformers: Wiek zagłady" (2014), "Lego Przygoda" (2014), "Avengers: Czas Ultrona" (2015).

Stefan Pawłowski: życie prywatne

Wielokrotnie spekulowano, że Stefan Pawłowski spotyka się z którąś z pięknych koleżanek z planu, między innymi Katarzyną Maciąg.

Zobacz także:

Joanna Kulig - Katarzyna Maciąg - Wojciech Medyński

stefan pawłowski

Więcej o:

stefan pawłowski