Singielka

Singielka

Singielka to polski serial obyczajowy produkowany na zlecenie stacji TVN. Główna bohaterka jest Elka - trzydziestoparoletnia mieszkanka Warszawy. Tematem przewodnim serialu są jej perypetie sercowe i próby stworzenia stałego związku.


Tytuł: Singielka
Gatunek: Serial telewizyjny, obyczajowy
Reżyseria: Maciej Migas
Obsada: Paulina Chruściel, Filip Bobek, Julia Kamińska
Data premiery: 5 października 2015
Długość odcinka: ok. 25 minut

"Singielka" - o serialu

"Singielka" to obyczajowy serial emitowany przez stację TVN. Premiera dobyła się 5 października 2015 roku. W ciągu kolejnego roku wyemitowano prawie 200 odcinków. Reżyserem jest Maciej Migas, a scenariusz przygotował Piotr Jasek. Odtwórczynią głównej roli jest Paulina Chruściel, główną rolę męską gra Filip Bobek. W postaci drugoplanowe wcielają się Julia Kamińska, Izabela Kuna, Mateusz Janicki oraz Karolina Gorczyca.

"Singielka" - fabuła

Serial opowiada o życiu Elki Kowalik, która mieszka w Warszawie i jest dziennikarką. Elka pracuje w redakcji internetowego magazynu "Co tam?", dla którego układa horoskopy i stale zabiega u swojej szefowej o ambitniejsze zadanie, niestety bezskutecznie. Szefowa zwraca jednak uwagę na jeden z felietonów napisanych przez Elkę. Dotyczy on spojrzenia na świat z perspektywy osoby samotnej, która ciągle szuka miłości. Akceptuje materiał do publikacji, jednakże ma się on ukazać podpisany pseudonimem "Singielka", a nie nazwiskiem Elki. Podekscytowana autorka się zgadza. Wkrótce felietony Singielki stają się wielkim hitem, są na ustach wszystkich, ale nikt nie zna ich tajemniczej autorki, włącznie z najbliższą rodziną oraz przyjaciół Elki.
Elka w felietonach opisuje swoje nieudane randki i skrywaną sympatię do kolegi z pracy - Mikołaja, która wraz z biegiem akcji zaczyna przeradzać się w coś poważniejszego. Singielka pisze również o naciskach matki dotyczących ułożenia sobie życia przez córkę, o przyjaźni z fotografem Tomaszem, do którego z czasem zaczyna czuć coś więcej niż tylko sympatię.

singielka

Więcej o:

singielka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.