Sienna Miller

Sienna Miller

Sienna Miller

Amerykańsko-brytyjska aktorka w 2013 roku nominowana do nagrody Złoty Globu. Szerszej publiczności znana z takich produkcji, jak między innymi "Ugotowany", "Snajper", "Casanova", "Gwiezdny pył" czy "G.I.Joe: Czas kobry". Jej narzeczonym był aktor Jude Law, z którym zagrała w filmie "Alfie".
Data urodzenia: 28 grudnia 1981 r.
Miejsce urodzenia: Nowy Jork
Pełne imię i nazwisko: Sienna Rose Diana Miller
Wzrost: 165 cm
Instagram: @siennamiller1
Rodzina: narzeczony Tomem Sturridge, córka Marlowe

Sienna Miller: życiorys

Sienna Miller przyszła na świat 28 grudnia 1981 roku w Nowym Jorku jako córka byłej modelki Josephine i bankiera Edwina. Dorastała z rodzicami, siostrą i dwójką przyrodnich braci. Kiedy miała zaledwie rok, jej rodzina przeprowadziła się do Londynu.
Absolwentka Heathfield School w Ascot. Aktorstwa uczyła się w słynnym Instytucie Lee Strasberga w Nowym Jorku.

Sienna Miller: kariera

W 2001 rok Sienna Miller po raz pierwszy zadebiutowała w serialu "Bedtime", gdzie grała Stacey. W 2002 roku aktorka zagrała w serialu "Ambasada USA" i dramacie "Ekstremalna prędkość". Rok później wcieliła się w postać Fiony Bickerton w serialu "Inspektor Eddie" oraz Sary w filmie akcji "Wyścig".
W 2004 roku Miller zagrała w komediodramacie "Alfie", w którym główną rolę odegrał Jude Law, z którym później się związała. Tego samego roku wystąpiła w filmie "Przekładaniec" obok takich aktorów, jak Daniel Craig, Kenneth Cranham czy Michael Gambon. Następnie wystąpiła w: "Casanova" (2005), "Dziewczyna z fabryki" (2006), "Gwiezdny pył" (2007), "Rozmowa z gwiazdą" (2007), "Granice namiętności" (2008), "Zakochana na zabój" (2008).
Sienna Miller została laureatką nagrody Złotych Malin dla najgorszej aktorki drugoplanowej w filmie "G.I.Joe: Czas Kobry" (2009). Na ekrany powróciła dopiero trzy lata później, kiedy to zagrała w filmach: "Nowy Jork i my", "Just like a Woman", "Two Jacks", "Yellow" oraz w dramacie biograficznym "Dziewczyna Hitchcocka". Za rolę Tippi Hedren w tym ostatnim została nominowana do Złotego Globu, Satelity i Critic's Choice Television. W kolejnych latach zagrała w takich produkcjach, jak m.in.: "Snajper" (2014), "Ugotowany" (2015), "Urodzeni zwycięzcy" (2015), "Niedokończony interes" (2015).
Sienna Miller uznawana jest za ikonę mody i jedną z najlepiej ubierających się gwiazd, przez co pojawiła się na okładkach prestiżowych magazynów o tematyce mody, jak Vogue, Vanity Fair, Harper's Bazaar.

Sienna Miller: życie prywatne

W 2004 roku Sienna Miller została narzeczoną aktora Jude Lawa. W 2005 roku narzeczony przyznał się do romansu z nianią swojego dziecka i publicznie przeprosił Miller. Para rozstała się w 2009 toku po tym, jak rok wcześniej przyłapano Siennę na romansie z żonatym mężczyzną. Od 2011 roku związana jest z aktorem Tomem Sturridgem, z którym ma córkę Marlowe.

Zobacz także:

Tom Sturridge - Jude Law - Bradley Cooper

sienna miller

Więcej o:

sienna miller