Selma Ergec

Selma Ergec

Selma Ergec to aktorka, modelka i lekarka, w żyłach której płynie krew tureckiego sułtana Mahmuda II. Selma ma różnorodne zainteresowania zawodowe, a największym zaskoczeniem dla niej samej jest popularność, jaką przyniosło jej aktorstwo, a szczególnie udział w serialu historycznym „Wspaniałe stulecie”.

Imię i nazwisko: Selma Ergec
Data: 01.11.1978 roku
Miejsce urodzenia: Hamm, Niemcy
Zawód: aktorka, modelka, psycholog
Facebook:facebook.com/selmaergecresmisayfasi
Instagram: @selmaergec.official

Selma Ergec – życie prywatne, edukacja i początki życia zawodowego

Selma Ergec ma korzenie tureckie i niemieckie. Jej ojciec jest tureckim lekarzem, mama natomiast niemiecką pielęgniarką. Selma była wychowywana w rodzinie związanej w medycyną, więc i swoich sił próbowała w tej dziedzinie – studiowała medycynę na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Munsterze, odbyła nawet staż lekarski. Selma ma bardzo różnorodne zainteresowania i jest osobą wszechstronnie utalentowaną. W czasach młodości grała na skrzypcach w młodzieżowej orkiestrze. Interesuje ja malarstwo – sama pięknie maluje oraz uprawia taniec nowoczesny. Zna sześć języków - miała okazję uczyć się także języka polskiego. Poza medycyną studiowała także psychologię oraz filozofię na Uniwersytecie w Hagen, a potem w tureckim mieście na południu Turcji, w Adanie. Ponadto studiowała historię literatury, historię sztuki i projektowanie kostiumów.
Karierę modelki Selma rozpoczęła w 2000 roku. W Turcji zdobyła tytuł najlepszej tureckiej modelki. Brala udział w kampaniach produktów Beko, Avea, Gilette, a także ze słynnym aktorem Orlando Bloom’em w kampanii lodów Magnum. Media spekulowały nawet, że tych dwoje połączył płomienny romans. Plotki nie zostały przez parę nigdy potwierdzone. Selma związana była ze starszym o 18 lat tureckim aktorem Ugurem Polat. Ten niełatwy dla Selmy romans śledziły media tureckie i jej fani. Po burzliwym zakończeniu związku z aktorem, Selma związała się z właścicielem imperium wydawniczego Canem Oz - para pobrała się we wrześniu 2015 roku, a z ich związku narodziła w kwietniu urodziła się córeczka.

Kariera aktorska

Karierę aktorską Selma rozpoczęła w 2002 roku od udziału w serialu telewizyjnym „Yarim elma”. Pierwszą główną rolę filmową zagrała w 2007 roku w filmie „Mgła i noc” - to właśnie wtedy poznała i związała się z Ugurem Polat. Sławę przyniosła jej rola sułtanki Hatice w popularnym na całym świecie serialu historycznym „Wspaniałe stulecie”, do którego dołączyła w 2011 roku. W 2014 roku zagrała w filmie „Kirimli” Polkę, Marię Kosecki. Do tej roli musiała nauczyć się języka polskiego i jak przyznaje to było dotychczas jej największe wyzwanie.

Selma Ergec

Więcej o:

Selma Ergec

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.