Bohaterka filmu "I am a Ukrainian" podziękowała Polakom: Przeżywacie te wydarzenia równie mocno jak my

Bohaterka filmu "I am a Ukrainian', który odbił się szerokim echem w internecie, w podziękowała wsparcie. Podkreśliła, że zaangażowanie Polaków w pomoc było znaczące.

Bohaterka filmu "I am a Ukrainian', który odbił się szerokim echem w internecie, podziękowała wsparcie. Podkreśliła, że zaangażowanie Polaków w pomoc było bardzo duże .

Polscy przyjaciele, którzy do mnie pisali, podsyłali linki, rozsyłali informacje. Polska zareagowała bardzo szybko i ta reakcja była bardzo ważna. Pokazała, że przeżywacie te wydarzenia równie mocno jak my. Bardzo wam dziękuję - powiedziała w opublikowanym w poniedziałek filmie.

Dramatyczne wydarzenia na Majdanie sprawiły, że bohaterka sama zaczęła zastanawiać się, kim jest. Wsparcie od innych pomogło jej odzyskać wiarę w to, że jej działania i pragnienia mają sens.

Kiedy czujesz, że jesteś w próżni i znikąd wsparcia, to zaczynasz wierzyć, że jesteś bandytą.  Ale kiedy człowiek wie, że wszyscy go popierają, nabiera przekonania, że jest normalny - mówiła.

Bohaterka filmu 'I am a Ukrainian'.Bohaterka filmu "I am a Ukrainian'. Gazeta.tv Gazeta.tv

Bohaterka przyznała, że zauważyła już znaczącą zmianę w zachowaniu Ukraińców:

Mentalność ludzka się zmieniła. Spójrzcie ilu ludzi jest gotowych kontrolować polityków. Oni nie oczekują, że ktoś rozwiążę ich problemy, tak jak kiedyś. Nie oczekują, że politycy i rząd coś zza nich zrobią - tłumaczyła.

Przypomnijmy, że bohaterka filmu kilka dni temu apelowała o pomoc w filmie "'I am a Ukrainian".

Chcemy być wolni, prowadzić normalne życie, ale nasz rząd to barbarzyńcy - mówiła.

Prosiła o to, by opowiadać jej historię i przekazywać wideo (Poruszający apel młodej Ukrainki hitem w sieci: Milicjanci mogą nas zabić. Proszę o pomoc ).

Obejrzyjcie wywiad:

Zobacz wideo

Vic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.