Klubowe rytmy na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010

The Shapeshifters i Wet Fingers wystąpią na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010

W niedzielę 8 sierpnia Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition opanują klubowe rytmy. Na scenie głównej Placu Zebrań Ludowych o sporą dawkę muzycznych emocji zadbają: brytyjska grupa electro, THE SHAPESHIFTERS, polski duet klubowy WET FINGERS oraz DJ WARA. Klubowa niedziela będzie zmianą klimatu po hiphopowej sobocie, kiedy na scenie głównej zagrają m.in. TEDE oraz amerykańska legenda rapu, M.O.P.

THE SHAPESHIFTERS to jeden z najbardziej cenionych brytyjskich wykonawców nurtu elektro. Uznanie publiczności zdobył za sprawą takich klubowych hitów, jak "Lola`s Theme", "Back to Basics", "Incredible" czy "Sensitivity". Wszystkie uplasowały się wysoko na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, Holandii czy nawet dalekiej Australii. Znane są też doskonale polskiej publiczności. Dotychczas ukazały się cztery albumy Shapeshifters, a ostatni nosi nazwę "Shapeshifters In the House".

WET FINGERS to jeden z najbardziej znanych polskich wykonawców muzyki klubowej, tworzony przez DJa Adamusa oraz Mafia Mike`a. Na debiutanckim krążku "Hi Fi Superstar" zaprezentowali własne remiksy utworów innych wykonawców, m.in. Kombi czy De Mono. Od tego momentu, są jednym z najbardziej rozchwytywanych wykonawców klubowych w Polsce.

DJ WARA (czyli Arkadiusz Rosiński) to specjalista od twórczego mieszania takich gatunków, jak old school rap, disco, funk czy nu funk oraz od mash upów. Od 2004 roku z powodzeniem występuje w trójmiejskich, warszawskich czy krakowskich klubach. Niedługo nakładem wytwórni Rebel Scream Records ukaże się jego debiutancka EPka.

Do Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition - czyli największego tego lata wydarzenia taneczno- muzycznego - zostały już zaledwie dwa tygodnie. Impreza odbędzie się w dniach 7 - 8 sierpnia 2010 na Placu Zebrań Ludowych. Zgromadzona publiczność - pasjonaci muzyki i tańca - będzie mogła wziąć udział w specjalnych warsztatach tanecznych w jednej z trzech stref - Hip Hop Flava, Street Fusion oraz Videoclip Zone. Dodatkowo, widzowie będą mogli spróbować swoich sił w bitwach tanecznych, zatańczyć flash moba do piosenki Ke$hy czy posłuchać muzyki miksowanej przez DJów z Polski i z zagranicy.

Wejściówki na każdy festiwalowy dzień kosztują 10 PLN. Taką samą cenę trzeba zapłacić za udział w warsztatach tanecznych. Bilety można kupić w sieci Eventim.pl na terenie całego kraju oraz na terenie festiwalu.

Oficjalny serwis Festiwalu MTV: festiwalmtv.pl

Wybieracie się na Festiwal?

***DOŁĄCZ DO KOTKOWEJ ZAŁOGI W SERWISIE FACEBOOK***

Więcej o: