Twoje hobby

Stara piosenka dla dzieci mówi, że "każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..."

Hobby to coś, co wypełnia Ci wolny czas, dziedzina, którą się interesujesz i o której chcesz wiedzieć jak najwięcej. Dlaczego warto mieć hobby?

~ pozwala się zrelaksować, zapomnieć o kłopotach i zmartwieniach , uciec choć na chwilę w świat który znamy i lubimy

~ sprawia, że człowiek jest ciekawszy i bardziej interesujący, ma dziedzinę, na której się zna i chce poszerzać tę wiedzę. Najfajniej jest przecież uczyć się interesujących nas rzeczy!

~ człowiek z pasją jest ciekawy świata - przeszukuje internet, książki, i inne źródła w poszukiwaniu wzmianki o ulubionym zagadnieniu

~ pomaga nawiązać kontakt z ludźmi - nie będzie problemu z tematem rozmowy i na pewno wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach znajdziesz bratnią duszę!

~ hobby nie ma granic i naprawdę łączy ludzi. Miłośnicy np. starych samochodów czy fani serialu spotykają się, organizują zloty, powstają całe społeczności, których na początku łączy wspólna pasja, a potem najprawdziwsza przyjaźń!

Nie masz swojego hobby? Nie martw się, na to nigdy nie jest za późno! Pomyśl dobrze, co Cię ciekawi, jak lubisz spędzać czas. Czasem hobby przychodzi do nas niespodziewanie, przeglądając internet, albo w szkole zainteresuje nas jakiś temat i już na własną rękę chcemy się nim zająć. Co może stać się hobby?

- muzyka - lubią ją wszyscy, ale dla niektórych staje się sposobem na życie - stają się fanami ulubionego zespołu, lub jakiegoś stylu w muzyce, jeszcze inni próbują swoich sił w grze na instrumentach czy śpiewaniu

- kolekcjonerstwo - można być zbieraczem wszystkiego - jedni zbierają znaczki, inni kolekcjonują aniołki, słoniki, kubki, korale, jeszcze inni np. buty lub torebki :)

- podróże - jedni chcą zwiedzić cały świat, jeszcze inni fascynują się jednym krajem lub miejscem na Ziemi. Można też planować podróż życia palcem po mapie, zbierając informacje o ukochanym miejscu i marzyć, że w końcu plany się spełnią!

- rękodzieło - kojarzą Ci się tylko z szydełkiem i drutami? A własnoręcznie można wyczarować prawdziwe małe arcydzieła! Poszukaj w sieci informacji o decoupage, czyli sztuce zdobienia przedmiotów, albo o własnoręcznym robieniu biżuterii z koralików czy lepieniu aniołków z masy solnej

- moda - uwielbiasz się przebierać, kupować ciuchy, oglądać wystawy i pokazy mody? Chyba już wiesz, jakie masz hobby ;)

- kino - jedni chodzą raz na jakiś czas, inni stają się prawdziwymi pasjonatami, którzy nie wyobrażają sobie tygodnia bez dobrego filmu

- sport - to pasja która łączy przyjemne z pożytecznym - dyscyplin jest praktycznie niezliczona ilość. Potrafi wciągnąć! A przy okazji zapewnia zdrowie i dobrą kondycję. Pod warunkiem oczywiście, że go uprawiamy, a nie tylko oglądamy w telewizji leżąc na kanapie z paczkę chipsów ;)

Znalazłaś coś dla siebie? A może masz już swoje ukochane hobby?

Więcej o: