Światowy Dzień Kota

Kotek ma dziś swoje święto :)

Światowy Dzień Kota ma podkreślać, jak ważne w życiu człowieka są koty. Chociaż to o psach, a nie o Mruczkach mówi się "najlepszy przyjaciel człowieka", to ten, kto ma kota wie, jak oddanymi kompanami mogą być te stworzenia. Na przyjaźń kota trzeba zapracować, ale jak już nam się to uda, możemy być pewni, że zwierzak zrobi dla nas wszystko. Słyszeliście o przypadkach, gdy kot uratował właściciela? Obudził, gdy w domu wybuchł pożar, potrafi wykryć raka...Koty pracują jako terapeuci, pomagają innym. Każdy, kto był chory, kogo bolał brzuch, albo plecy wie, jak zbawienny wpływ ma koci termofor :)

Światowy Dzień Kota, obchodzony corocznie 17 lutego, w Polsce świętowany jest od 2006 roku. W naszym kraju kociemu świętu towarzyszy hasło "Rasowce-dachowcom", kluby zrzeszające właścicieli rasowych kociaków zbierają pieniądze na biedne zwierzęta - żyjące w schroniskach, na podwórkach...

Kotek życzy wszystkim swoim przyjaciołom - Mruczkom, Filemonom i Bonifacym wszystkiego najlepszego! Pysznej karmy, niebiańskiego mleka i, co najważniejsze, kochanych właścicieli!

Koty w tej notce (oprócz tego z głównego zdjęcia) to redakcyjni kumple Kotka :) Macie Koty? Chcecie je pokazać? Stwórzcie im galerie na poka.to ! A linki wklejajcie na profilu Kotka ( KLIKNIJ TUTAJ )!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.