Jola Rutowicz i Doda upadkiem 2008 roku

"Przekrój" wytypował swoich antybohaterów 2008 roku, więc przyszedł czas na inne typy.

Tym razem swój ranking wzlotów i upadków 2008 roku opublikował "Wprost". Chodzi oczywiście o zestawienie najciekawszych i najmniej ciekawych wydarzeń kulturalnych minionego roku. Niekwestionowaną antykrólową tegorocznych bulwarówek została okrzyknięta Jola Rutowicz , ale Doda też dostała za swoje.

Oto wszystkie upadki wg "Wprost":

1. Jola Rutowicz

Jola jest strzaskana na solarce, ma szponiaste tipsy, różowe ubranka z sex-shopu, pluszowego konia, a w głowie - "cenne powietrze, które powinno znajdować się w atmosferze" (cytaty: "Wprost").

2. Festiwal Filmowy w Gdyni

Jurorzy najpierw popisali się niekompetencją, nagradzając za debiut Macieja Pieprzyce, który na festiwalu pokazał swój trzecie film, a później tchórzostwem.

3. Doda u Zanussiego

Zygmunt Kałużyński określał go tyleż trafnym, co złośliwym mianem "Zanudzi". (...) Zawiodła też publiczność - mimo zaangażowania Dody Elektrody do kin wybrało się zaledwie 68 tys, widzów.

4. Top Trendy Polsatu

Festiwale muzyczne to tylko nazwa, bo nie o muzykę chodzi, tylko o show. Większość Polaków zapomniała o nich (gwiazdkach festiwalowych) następnego dnia.

5. Upadek Miśka Koterskiego

Sam miał robić lepsze show i udowodnić , że jest kimś więcej niż tylko synem znanego tatusia. (...) Program szybko spadł z anteny.

"Wprost" wspomina również o bardziej górnolotnych porażkach jak wystawa Yoko Ono czy Teatr Rozmaitości, ale o tym możecie już sobie poczytać w tygodniku.

Zgadzacie się?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.