Antoni Gucwiński nie żyje. Był wieloletnim dyrektorem ZOO we Wrocławiu i prowadzącym program "Z kamerą wśród zwierząt"

Nie żyje Antoni Gucwiński. Mężczyzna był wieloletnim dyrektorem wrocławskiego ZOO, a także współprowadzącym program przyrodniczy "Z kamerą wśród zwierząt". O śmierci Gucwińskiego poinformował prezydent Wrocławia.

Antoni Gucwiński nie żyje. Był legendą polskiej telewizji i współtwórcą programów przyrodniczych. Wspólnie z żoną Hanną prowadził "Z kamerą wśród zwierząt" - jeden z pierwszych w Polsce programów, poświęconych w całości światowi zwierząt. Miał 89 lat.

Więcej o bieżących wydarzeniach w Polsce i na świecie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Antoni Gucwiński nie żyje. "Przykry dzień we Wrocławiu"

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował w środę, 8 grudnia o śmierci Antoniego Gucwińskiego. Smutną wiadomość przekazał za pośrednictwem Facebooka, gdzie napisał:

Przykry dzień we Wrocławiu.

Po czym dodał:

Zmarł Antoni Gucwiński - wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadził wraz z żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych "braci mniejszych". Będzie nam go ogromnie brakować.

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, DobaZnani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Informację o śmierci dziennikarza potwierdziła również jego żona - Hanna Gucwińska. Kobieta przyznała, że jej mąż trafił do szpitala z trudnościami w oddychaniu, a jego stan był uznany za ciążki.

Jestem w wielkim szoku. Nadal do mnie nie dociera, co się stało. Mąż wczoraj trafił do szpitala, bo miał wielkie problemy z oddychaniem. Zabrała go karetka. Dzisiaj już jego stan był ciężki. I kiedy przed chwilą rozmawiałam z lekarzem ze szpitala, to w trakcie rozmowy mąż umarł - powiedziała portalowi wroclaw.naszemiasto.pl Hanna Gucwińska.

Antoni Gucwiński nie żyje. Legendarny dyrektor wrocławskiego ZOO miał 89 lat

Antoni Gucwiński zmarł w wieku 89 lat w jednym z wrocławskich szpitali. Był doktorem nauk weterynaryjnych, a także inżynierem zootechniki. Przez 40 lat pełnił funkcję dyrektora ZOO we Wrocławiu. Od 1962 r. był mężem Hanny, z którą prowadził serię "Z kamerą wśród zwierząt", emitowaną w TVP1 przez przeszło 30 lat. Tworzył także inne programy telewizyjne, w tym "Znajomi z ZOO", "Jak rodzą się węże" czy "Goryle". Był także reżyserem fragmentu filmu przyrodniczego, który pojawił się w filmie "Poranek kojota". 

Nick CannonNie żyje synek Nicka Cannona. Dziecko zmarło z powodu guza mózgu

Więcej o: