Internauci grzmią po koncercie TVP "Murem za polskim mundurem": Co myśli sobie taki powstaniec, słuchając Captain Jack?

W TVP odbył się zapowiadany koncert "Murem za polskim mundurem". Według widzów, organizatorzy nie popisali się.

Captain Jack Więcej informacji o Telewizji Polskiej znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Telewizja Polska zdecydowała się na organizację wydarzenia, które ma wesprzeć żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy z Białorusią. Koncert "Murem za polskim mundurem" był transmitowany na żywo w niedzielę, 5 grudnia. Internauci są oburzeni.

Zobacz wideo Przyjaciółka Kurdej-Szatan wyjawia: Chciała przeprosić przed wpisem Kurskiego

Internauci grzmią po koncercie TVP "Murem za polskim mundurem": Co myśli sobie taki powstaniec, słuchając kapitana Jacka

Wydarzenie, które jest wspólną inicjatywą Telewizji Polskiej i Ministerstwa Obrony Narodowej, odbyło się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. To tam na scenie pojawiły się zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, m.in. Edyta Górniak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski, Elwira Mejk z Trubadurami, Oceana, Captain Jacka, No Mercy czy Lou Bega.

ZOBACZ: TVP World wystartowało. Anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej na dzień dobry zaliczył wpadkę

Kiedy w telewizji były transmitowane kolejne występy, na Facebooku Telewizji Polskiej, widzowie komentowali to, co widzą na antenie. Negatywnych opinii nie brakuje. Są oburzeni dyskotekowymi występami zespołów, które grały jak na sylwestrowym koncercie.

Kto ku.... dobierał ten repertuar. Zero szacunku do tych ludzi, którzy walczyli za Polskę.
"Czerwone maki" w wykonaniu Górniak to obraza dla tych, którzy walczyli pod Monte Cassino i tych stawali na baczność, gdy śpiewano tę pieśń. Kiedyś hymn Polski, a dzisiaj "Czerwone maki". Miejcie przyzwoitość.
Momentami faktycznie trochę jak sylwester. Po co te zagraniczne gwiazdy? Fajny ten Adwent w TVP.
To jest żart?! Co to ma wspólnego z wojskiem polskim?! I co myśli sobie taki powstaniec warszawski siedzący pod sceną słuchając kapitana Jacka czy Oceany jakiejś? Ludzie dajcie spokój. Wstyd - czytamy.

Krytyczne uwagi odnośnie do koncertu "Murem za polskim mundurem" pojawiły się, zanim do niego doszło. Jacek Kurski wzburzył internautów, gdy poinformował na Twitterze o pomyśle zorganizowania takiego przedsięwzięcia. Wielu internautów zwracało uwagę, że w TVP będzie zorganizowana huczna impreza, podczas gdy migranci koczują wygłodniali i zziębnięci w przygranicznych lasach.

ZOBACZ: Jacek Kurski zmiażdżony za pomysł koncertu dla obrońców granic. "Będziecie śpiewali, a w lesie będą umierali ludzie"

Nie da się ukryć, że, delikatnie mówiąc, tego typu koncert jest bardzo nietrafionym pomysłem. Jeśli władzom TVP tak bardzo zależało na okazaniu wsparcia służbom mundurowym, mogli zorganizować znacznie mniejszy koncert i z piosenkami patriotycznymi, a nie takimi, które mogłyby znaleźć się na imprezowej playliście. Myślicie, że organizacja koncertu w obliczu kryzysu humanitarnego to dobry pomysł?

Więcej o: