Pamiętacie Gienka Loskę, który wygrał ''X Factor''? Co teraz dzieje się z miłośnikiem bluesa?

Gienek Loska był pierwszym zwycięzcą programu ''X Factor''. Grający na ulicach muzyk w finale pokonał Michała Szpaka. Czym się dziś zajmuje?

Gienek Loska ujął widzów za serca. Kiedy zgłosił się do programu, opowiadał o tym, jak na ulicach gra swojego ukochanego bluesa. Ostatecznie wygrał w ''X Factorze'' 100 tysięcy złotych, jednak nie za często słyszymy o nim w mediach.

Gienek Loska po wygranej w ''X Factor'' wrócił grać na ulicę

Gienek Loska wygrał w ''X Factorze'' w 2011 roku. Udział w programie bardzo go wypromował - muzyk nagrał po nim płytę pt. ''Hazardzista'', która doskonale się sprzedawała. Zyskała nawet miano ''złotej płyty''.

Gienek zaś zaczął koncertować w całej Polsce. Choć teraz rzadko o nim słyszymy w mediach, to nie zaprzestał tej działalności. Nie zrezygnował mimo to z grania na ulicach - sam przyznaje, że ciągle daje mu to najwięcej radości.

 

Loska zasłynął z bardzo nonszalanckiego stylu bycia. Kiedy wygrał program powiedział nawet w wywiadzie u Kuby Wojewódzkiego, że 100 tysięcy to niby jest dużo pieniędzy, a jednocześnie nie za bardzo jest co z nimi zrobić. Celnie zauważył, że mieszkania przecież sobie za to nie kupi. 

I choć dzięki programowi ''X Factor'' muzyk stał się sławny, opowiadał potem po latach, że program ''spieprzył mu życie" - donosi Plejada. Chodziło o to, że rytm jego życia zupełnie się zmienił - przyznał, że ciągłe jeżdżenie w trasy koncertowe, nagrywanie nowego materiału jest bardzo męczące. Dodał, że i tak wziąłby drugi raz udział w programie.

Gienek Loska - życiorys

Gienek Loska urodził się w 8 stycznia 1975 na Białorusi. Nazywał się wtedy Hienadzij Łoska. Jednak w bardzo młodym wieku przeprowadził się do Polski. Interesował się muzyką już od dziecka - zaczynał od grania na gitarze w domowej piwnicy, a później uczyli go już profesjonaliści. Jeszcze jako nastolatek założył z kolegą zespół Seven B.

 

Loska przeszedł tragiczny wypadek - spadł ze schodów i rozbił sobie głowę. W efekcie musiał przejść trepanację czaszki. Po wypadku borykał się też z alkoholizmem przez 3 lata.

W 2004 roku muzyk wziął udział w programie ''Szansa na sukces'', gdzie zaśpiewał piosenkę zespołu Wilki. Zgłosił się też do ''Mam talent'', ale bez większych sukcesów. Dopiero ''X Factor'' stał się dla niego trampoliną do sławy.

Gienek Loska jest od lat żonaty, ma również córkę.

Zobacz wideo

JAB