Dorota Szelągowska pierwszy raz o ciąży! Jedna rzecz ją denerwuje. "Źle to wszystko wymyślone"

Dorota Szelągowska spodziewa się swojego drugiego dziecka. Na Facebooku właśnie podzieliła się dość ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi ciąży.

Informacja o tym, że Dorota Szelągowska jest w ciąży pojawiła się na początku sierpnia bieżącego roku. Jej błogosławiony stan potwierdziła matka, Katarzyna Grochola. Prowadząca popularny program "Dorota was urządzi" postanowiła właśnie podzielić się na Facebooku swoimi zaskakującymi przemyśleniami dotyczącymi błogosławionego stanu.

Wiedzieliście, że mózg kobiety kurczy się w ciąży? O 6 %. Więc ja się pytam, dlaczego nie mogą mi się kurczyć np. uda? Źle to jest wszystko wymyślone (...) Ściskam w mózgowej niemocy (...) - napisała Dorota Szelągowska na swoim Facebooku.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów. Szybko pospieszyli ze słowami wsparcia.

Ja bym się tak tyciem nie przejmowała. W końcu ciąża to jedyny moment, kiedy kobieta może najeść się do syta i nikt się nie czepia, że żre jak kompania wojska. Więc ciesz się, jedz, tyj, a potem... a potem się pomyśli.
Mózg nie kurczy się tylko wywraca na "drugą stronę", bo przecież wszystko ci się teraz "wywróci". Pozytywnie oczywiście.
A ja czytałam w jakiejś mądrej gazetce, gdzie jakiś doktor mówił, że właśnie mózg w ciąży rośnie, że jakaś część odpowiedzialna za troskę i opiekuńczość się powiększa i że tak tylko w ciąży się dzieje.

Co sądzicie o takich przemyśleniach Doroty Szelągowskiej? Jak się okazuje, nie mijają się z prawdą.

Pewna część mózgu, tzw. istota szara ulega obkurczeniu - przyznaje dr Monika Łukasiewicz, ginekolog i seksuolog.

Przypominamy, że ma ona już 16-letniego syna, Antoniego.

AG