Karolina Szostak zniknęła z anteny Polsatu NA ZAWSZE? Rzecznik: Nie wiem, czy jest na urlopie, czy nie. A dalej? To chyba ironia. Będzie jej niemiło?

Pozycja Karoliny Szostak podobno nie jest zagrożona. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy pojawi się na wizji.

Karolina Szostak ze względu na swoją spektakularną metamorfozę od wielu miesięcy wzbudza ogromne zainteresowanie w mediach. Korzystając z okazji i ciesząc się z nowej sylwetki celebrytka zaczęła intensywnie promować się na ściance, co odbiło się na jej karierze zawodowej. W połowie marca mówiło się nawet, że przez nową fascynację sławą (i odważną okładkę dla magazynu "VIVA!") została zdjęta z wizji. Spostrzegawczy widzowie zauważyli, że od kilku tygodni Szostak nie pojawia się w telewizji, wycięto ją także ze spotów promujących kanał.

Jej przyszłość w Polsacie jest poważnie zagrożona. Kierownictwo dało sobie kilka tygodni na decyzję, co dalej z Karoliną. Nie pojawiła się na ramówce prezentującej wiosenne nowości Polsatu oraz została wycięta z wiosennych spotów reklamowych. W krótkim czasie wyrosła na jedną z głównych gwiazd stacji. Do tego wypromowała się praktycznie sama. I właśnie ta samodzielność nie podoba się w Polsacie. Szefostwo stacji lubi mieć wszystko pod kontrolą, lubi być o wszystko pytane. A Karolina często podejmowała ważne decyzje bez wcześniejszej konsultacji z kierownictwem - mówił informator magazynowi "Na żywo".

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsat Sport tłumaczył wówczas, że dziennikarka zwyczajnie udała się na urlop, nie podano jednak żadnego konkretnego terminu powrotu. Zapytany dziś o to samo, znów nie miał wiedzy na ten temat, choć zapewnił, że o odejściu ze stacji nie ma mowy.

Nie wiem, czy Karolina jest na urlopie, czy nie. Będzie na wizji, ale kiedy? Nie wiem. Nie ingerujemy w ustalanie grafików redakcyjnych. Nie mamy w zwyczaju informowania kto będzie, a kto nie będzie. Ja wiem, że Karolina jest wyjątkowa, bo jest często w mediach, ale mamy mnóstwo dziennikarzy, nie możemy się zajmować każdym z osobna - powiedział w rozmowie z Plotek.pl.

W innym tonie rozmawiał z portalem Pudelek.pl.

Będzie na antenie, jeśli tak zdecyduje redakcja. Nie ingerujemy w grafiki, które ustalają redakcje. Nie wiem, czy to się wydarzy w przyszłym tygodniu, czy za miesiąc, nie interesuje mnie to. Nie musimy się tłumaczyć z pewnej decyzji redakcyjnej - mówił Matwiejczuk.

Karolina Szostak: Nigdy nie będę chuda. Do diety zmotywowało ją coś innego. "Czułam, że..."

MK