Reporter przedstawił młodzieży wizerunki znanych osób. "Grzegorz Cugowski" i "Nie kojarzę typka" [WIDEO]

Liderem Republiki był Grzegorz Cugowski? Kasia Kowalska to Kasia Wilk? Młodzi ludzie mieli ogromne problemy z rozpoznaniem na zdjęciach znanych i cenionych postaci ze świata muzyki i filmu.

Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna Bogusława Lindy, Jerzego Stuhra albo Edyty Bartosiewicz? Owszem, całkiem spora grupa młodych ludzi, dla których wspomniani artyści to kompletna egzotyka. Ze znanych Edyt kojarzą tylko Edytę Górniak, a za byłego lidera Republiki uważają Grzegorza Cugowskiego (!).

Nie wierzycie? To przygotujcie się na szok. Reporter serwisu naTemat udowodnił, jak niewiele młode pokolenie wie o osobach, których znajomość dla starszych jest równie oczywista, co śnieg w górach.

Mało wrażeń? To wciskamy głębiej pedał gazu. Bo oto pod filmem pojawiły się m. in. takie wpisy:

O co wam chodzi? XD Jak dla mnie prawie wszyscy to NO NAME.
Ale przecież nie każdy musi interesować się muzyką. Nie rozumiem idei robienia "prześmiewczych" sond, gdzie wybiera się tych co "he he gimby nie znajo".
Przesadzacie, nie było tak źle!

Też byście bronili młodzieży, która nie ma pojęcia, kim jest Jerzy Stuhr a Grzegorzowi Ciechowskiemu nadaje nazwisko Cugowski? Bo jeżeli nie, to zapewne solidaryzowalibyście się z autorami poniższych komentarzy:

Swoje dzieciory bym udusił. Ale z tych tylko się uśmiałem. Takie czasy nastali!!!
Nie mogę uwierzyć w to, co zobaczyłam! SZOK.
Wstyd i hańba. Jak można ich nie znać.

A Wasze zdanie? Dajcie znać w sondzie, co o tym sądzicie.

Co sądzicie o wynikach tej sondy ulicznej?
Więcej o:
Komentarze (26)
Reporter pokazał młodzieży zdjęcia znanych osób. "Grzegorz Cugowski" i "Nie kojarzę typka". [WIDEO]
Zaloguj się
 • Gość: Obserwator

  Oceniono 8 razy 8

  Około 40 lat temu, będąc w liceum, nagrałam tzw wywiad uliczny na przenośnym, niewielkim magnetofonie, który wówczas był niemalże cudem techniki. Sonda dotyczyła Cypriana Kamila Norwida, kim był, czym się zajmował. 90% pytanych ludzi na ulicy w centrum Warszawy nie wiedziało albo z całą pewnością twierdziło, że jest to znany sportowiec, czy laureat nagrody Nobla! No i jak to skomentować?

 • Gość: załamka

  Oceniono 10 razy 8

  wstyd...ale to jest pusta polska młodzież ! Ja rozumiem gdyby nie wiedzieli kto to Mieczysław Fog czy Halszka Wasilewska ale to????????????????

 • Gość: rurku

  Oceniono 8 razy 8

  Cholera jasna, a Popka, albo Cypisa od razu by poznali.

 • Gość: Oris

  Oceniono 8 razy 6

  Cóż, należę do średniego pokolenia i oczywiście znam te gwiazdy. Jednak uważam, że ta sonda jest tylko dowodem na to, że sława jest ulotna co powinno dać do myślenia tym, którzy w dzisiejszych czasach są gotowi poświęcić wiele dla pięciu minut. Nawet takie gwiazdy jak Jerzy Stuhr czy Bogusław Linda za 20 lat będą nikomu już nieznane. Sądzę, że zdjęcia Einsteina czy Marii Skłodowskiej-Curie ci młodzi ludzie by rozpoznali.

 • Gość: R

  Oceniono 8 razy 6

  Ignoranci totalni... brak słów

 • Gość: monika

  Oceniono 5 razy 5

  W dobie"umcyk-umcyk" nie słucha się już klasyki rocka, popu... Teraz jest "heszke w meszke"... Świat zmierza ku zagładzie...

 • Gość: gutek

  Oceniono 5 razy 5

  WIĘKSZOŚĆ MŁODYCH NIE ZNA PRAWIE ŻADNYCH POSTACI SPRZED 20-30 LAT! ZAINTERESOWANIA OGRANICZONE DO MINIMUM I PAMIĘĆ SIĘGAJĄCA NAJWYŻEJ ROK DO TYŁU I TO JEDYNIE W TE REWIRY, KTÓRE "INTERESUJĄ" JEŚLI KTOŚ NIE ZNA W/W NAZWISK, TO ZNACZY, ŻE NIC NIE WIE O MUZYCE W OGÓLE:( OD GIMNAZJUM SŁUCHAJĄ Z KOMÓREK POLSKIEGO HIP HOPU (TYLKO TEGO, W KTÓRYM LECĄ BLUZGI) I TAK IM POZOSTAJE ...ALE TO TYLKO DOWÓD NA TO, JAKIE OGRANICZONA JEST MŁODA POLSKA:( JEDNAK SĄ TEŻ MŁODZI LUDZIE, KTÓRYM POLSKA MUZYKA LAT 70-80-90-TYCH NIE JEST OBCA...

 • Gość: mazanek

  Oceniono 6 razy 4

  Czemu sie dziwicie ... wszyscy pokazani na zdjeciach maja swoja swietnosc w latach 80 i 90 . a ta mlodziez wtedy miala po kilka misiecy lub wcale jej na swiecie nie bylo. Oczywiscie , ze wstyd iz nie znaja oni kultowych postaci filmu i muzyki. Ale gdyby odwrocic sytuacje i poprosic 40- 50 latkow o nazwiska osbob zwiazanych z muzyka i filmem ostatnich paru lat mysle , ze skonczylo by sie takze wielka kompromitacja :):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX