Krzysztof Ziemiec w ogniu krytyki po finale WOŚP. "Brak kręgosłupa i charakteru!". BRONI SIĘ w tabloidzie. "Rodzina i ja..."

Krzysztof Ziemiec prowadził główne wydanie "Wiadomości", w którym finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcono raptem kilkanaście sekund. Oburzeni internauci dali upust swojej złości w internecie.

Krzysztof Ziemiec prowadził główne wydanie "Wiadomości" w dzień 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzmianka na temat akcji organizowanej przez Owsiaka znalazła się na samym końcu programu i zajęła nieco ponad 14 sekund, ograniczając się do dwóch zdań. Internauci nie byli tym, delikatnie mówiąc, zachwyceni, a upust swojej złości dali w mediach społecznościowych. Wiele słów gorzkiej krytyki pojawiło się też pod adresem prowadzącego.

Żenada. Wydarzenie ogólnopolskie, a Pan się sprzedał i słowem nie wspomina. "Wiadomości" obejrzałem pierwszy raz od roku, żeby zobaczyć czy powiedzą o WOŚP.
15. stycznia "Wiadomości"... Takich rzeczy nigdy się nie zapomina. Twarz ma się jedną. Pan panie Ziemiec stracił swoją na zawsze.
Dzisiejsze wydanie "Wiadomości", którego był Pan twarzą to giga obciach, który będzie Panu towarzyszył do końca życia.
Jest Pan zakałą zawodu dziennikarza, odsłonił Pan brzuch i nadstawił tyłów pisowskim prezesom, wstyd proszę Pana, wstyd. Brak kręgosłupa, charakteru i cech męskich.

Jedna z internautek przypomniała mu, że jeszcze przed rokiem otwarcie wspierał WOŚP.

Panie Krzysztofie, kiedy był Pan autentyczny? Wtedy kiedy zostały zrobione zdjęcia, czy dziś, kiedy poświęcił Pan jedynie dwa zdania dla akcji, którą kiedyś Pan wspierał? A może coś się zmieniło od tego czasu? Jeżeli tak, to co? A może nigdy Pan szczerze nie wspierał WOŚP? Albo dziś działał Pan wbrew sobie? Jak to jest?

Jak do sprawy podszedł sam zainteresowany? W rozmowie z "Fakt24" przyznał, że nie do końca jest dla niego zrozumiała nagonka na jego osobę.

Został wydany na mnie wyrok. Niesprawiedliwy. Rodzina i ja wsparliśmy Orkiestrę – powiedział dziennikarz.

Ziemiec nie chciał jednak odpowiedź na pytanie, czy wzmianka na temat WOŚP była zaplanowana przez stację. Tę kwestię dziennikarze wyjaśnili z rzecznikiem TVP.

Podana przez Krzysztofa Ziemca w „Wiadomościach” informacja o koncercie finałowym i zbiórce WOŚP była przygotowanym wcześniej, zaplanowanym elementem scenariusza programu. Wypowiedź na końcu została przerwana z powodu błędu realizatora - czytamy na FAkt24.  

AW

Zobacz też: Wiadomości "WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie"

Więcej o: