Papież Franciszek w Polsce. Dostanie prezent od Kuby Błaszczykowskiego. Jaki? Niejeden kibic o takim marzy

Kuba Błaszczykowski podaruje papieżowi Franciszkowi prezent, o jakim marzy każdy fan piłki nożnej.

Kuba Błaszczykowski został właśnie wybrany przez "Przegląd Sportowy" najlepszym polskim piłkarzem Euro 2016. Nie przeszkodziło mu w zdobyciu tego tytułu nawet to, że nie strzelił karnego w meczu z Portugalią. Uwielbiany przez kibiców piłkarz podaruje papieżowi Franciszkowi z okazji jego przybycia do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży prezent, który ucieszyłby każdego fana piłki nożnej: koszulkę reprezentacji Polski.

Prezent akurat od Kuby Błaszczykowskiego nie dziwi, piłkarz jest bowiem ambasadorem Światowych Dni Młodzieży.

Poniżej koszulkę od Kuby Błaszczykowskiego prezentuje ksiądz Bogdan Kordula.

Koszulka Kuby BłaszczykowskiegoKoszulka Kuby Błaszczykowskiego Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

To nie jedyny prezent od polskiego sportowca, jaki trafi do papieża Franciszka. Czesław Lang podarował zwierzchnikowi Kościoła rower, model Colnago Tour de Pologne.

Oczywiście papież nie zatrzyma sobie tych darów. Dołączą one do innych i razem z nimi trafią na licytację. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców w obozach w Libanie oraz do domu dziennego dla osób starszych i magazynu na dary w Brzegach. Licytacje potrwają do końca sierpnia i, jak liczą organizatorzy, pozwolą na zebranie ponad miliona złotych.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się od od 26 do 31 lipca w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki. 27 lipca do uczestników dołączy papież Franciszek.

JZ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.