Kolejne czystki w TVP. Z pracą pożegnał się Jarosław Kulczycki. "Powiedziano mi, że nie ma dla mnie miejsca"

Jarosław Kulczycki jest kolejnym dziennikarzem zwolnionym z pracy w Telewizji Publicznej.

Jarosław Kulczycki jako kolejny po Piotrze Kraśce i Karolinie Lewickiej otrzymał wypowiedzenie z TVP. Prowadzący "Wiadomości" i "Panoramy" został zwolniony we wtorek bez podania konkretnej przyczyny:

Tłumaczenia były dość mętne. Powiedziano mi, że koncepcja się zmieniła i że nie ma dla mnie miejsca w TVP - powiedział Kulczycki w rozmowie z Gazetą Wyborczą .

Zdaniem dziennikarza wpływ na tą decyzję miał list protestacyjny, który napisał po ostrej wymianie zdań pomiędzy dziennikarką Karoliną Lewicką i ministrem kultury Piotrem Glińskim, do której doszło w listopadzie. Lewicka również straciła pracę, ale to nie koniec "czarnej listy". Zwolniony został też Piotr Maślak z TVP Info, który już pożegnał się z widzami na antenie:

Mam nadzieję - kiedyś, gdzieś - do zobaczenia.

Czystki w TVP to efekt uchwalenia pod koniec grudnia nowej ustawy medialnej, która umożliwiła skrócenie kadencji dotychczasowych władz mediów publicznych. Nowym prezesem TVP został Jacek Kurski, a jego pierwszą "ofiarą" - Piotr Kraśko , który pożegnał się z widzami na Twitterze .

WJ

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.