Zofia Ślotała pokazuje "pokój maluszka". I wylicza: Co się sprawdziło, a co okazało zbędnym gadżetem?

Zofia Ślotała od początku ciąży chętnie dzieli się wrażeniami, wątpliwościami i radami na temat bycia mamą (wcześniej przyszłą małą). Na swoim blogu postanowiła pokazać pokój "Mikruska" i szczegółowo omówić zastosowanie najważniejszych przedmiotów. Zobaczcie, jak wszystko zorganizowała.

Kiedy Ślotała dowiedziała się, że jest w ciąży, borykała się z wieloma pytaniami, które dręczą młode mamy. Postanowiła więc założyć blog, na którym dzieliła się zdobywaną wiedzą i doswiadczeniami. "Baby boom Zosi" zmienia się oczywiście wraz z kolejnymi miesiącami. Blogerka postanowiła pokazac zdjęcia pokoju, kiedy nie mieszkał w nim jeszcze "Mikrusek" i porównać je z obecnymi. Przy okazji dzieli sięswoimi spostrzeżeniami.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Stylistka przyznała, że w projektowaniu pokoju pomogły jej specjalistki z firmy Caramella oraz zaprzyjaźniona położna. Najważniejsze było spełnienie kilku warunków, które Zofia Ślotała wymienia we wpisie na blogu.

I tak dowiadujemy się, że ważne jest m.in. odpowiednie nawilżenie powietrza (zwłaszcza zimą), ciepło (temp. ok. 23 stopni), czy oświetlenie, o którym blogerka pisze szczegółowo:

Dopiero gdy mała się urodziła uświadomiłam sobie, że przy noszeniu na rękach dziecko patrzy w sufit i ostre światło może być groźne dla jego oczu. U maluszka przydaje się też światło, które można przyciemnić na wieczór, łatwiej jest wtedy przyzwyczaić dziecko do pory dnia i nocy - pisze Zosia.

Na blogu Ślotała dzieli się swoimi sposobami na utrzymanie porządku i czystości w pokoju córeczki:

W utrzymaniu porządku ułatwiają mi kosze wiklinowe + papierowe. Stand of wanienki stoi obok przewijaka, natomiast wanienka jest w łazience (nie chciałam zagracać pokoju małej). Kąpiel robię w pokoju, dzięki czemu mam pod ręką przewijak i całe "spa" ;) odbywa się w jednym miejscu i nie ma różnicy temperatury.

Więcej możecie przeczytać we wpisie "Sprawdzian". Oczywiście na blogu znajdziecie też wiele innych porad od młodej mamy i stylistki ;)

jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.