Księżna Kate nie spodziewała się takiego przebiegu oficjalnej wizyty. Jej babcia była w tajnej agencji

Księżna Kate ma bohaterską rodzinę.

Księżna Kate spotkała przyjaciółkę swojej babci. Razem pracowały w legendarnej tajnej jednostce szpiegowskiej.

W środę księżna Kate odwiedzała Bletchley Park z okazji zakończenia prac renowacyjnych. Rezydencja podczas II wojny światowej była siedzibą zespołu brytyjskich kryptologów, należących do Rządowej Szkoły Kodów i Szyfrów. Jednostka zajmowała się odczytywaniem szyfrogramów, powstających na niemieckich maszynach Enigmie, maszynie Lorenza.

AP/Lefteris Pitarakis

Oficjalna wizyta miała dla żony księcia Williama nieoczekiwany przebieg. W Bletchley Park spotkała weterankę - lady Marion Body, która w czasie wojny pracowała w rezydencji razem z babcią księżnej Kate i jej siostrą bliźniaczką Mary. Razem były częścią zespołu kryptologów, którzy złamali szyfr słynnej Enigmy.

Były bardzo zabawne - cytuje słowa Lady Maion Body Express.co.uk. - A to ważne, gdy ma się taką nudną robotę - mówiła z uśmiechem. - Wiedziałyśmy dokładnie, co robimy, ale było to nużące. Monitorowałyśmy wszystkie odbierane sygnały.

AFP/EAST NEWS/EDDIEMULHOLLAND

Okazało się jednak, że Valerie Glassborow niewiele chciała mówić rodzinie o pracy w tajnej jednostce.

To niewiarygodna historia. Niesamowite, że dzieliłaś czas razem z moją babcią - mówiła księżna Kate do Lady Body, gdy ta powiedziała, że pracowała przy tym samym biurku co babcia Kate. - Jestem bardzo wzruszona, że tu jestem i mogłam to usłyszeć. Gdy byłam małą dziewczynką, wiedziałam o pracy babci, często pytałam ją o nią, ale ona niechętnie o niej opowiadała.

AP /EddieMulholland

Valerie Glassborow urodziła się w Marsylii w 5 stycznia 1924 r. jako córka bankiera. Poślubiła dziadka księżnej Kate, Petera Middletona i pracowała jako oficer dla brytyjskiego rządu w Bletchley Park. Zmarła w 2006 roku w wieku 82 lat.

<< ZDJĘCIA KSIĘŻNEJ KATE Z BLETCHLEY PARK >>

karo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.