MTV EMA 2013: Kamil Bednarek najlepszym artystą w Polsce!

Zespół Bednarek zwyciężył w kategorii Najlepszy Polski Artysta MTV EMA 2013 i tym samym zdobył szansę na tytuł Najlepszego Artysty Europejskiego. Tegoroczna gala rozdania europejskich nagród MTV odbędzie się już 10 listopada w Ziggo Dome w Amsterdamie. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie MTV Polska o godz. 21:00.

Przez ostatnie sześć tygodni fani w Polsce mogli głosować na swoją ulubioną rodzimą gwiazdę. Bój o miano Najlepszego Polskiego Artysty wygrał Kamil Bednarek , dzięki czemu artysta przeszedł do kategorii Najlepszy Artysta Europejski, w której znajdą się lokalni zwycięzcy z innych państw Europy. Jeśli i na tym etapie fani oddadzą na piosenkarza największą ilość głosów, Bednarek stoczy walkę o miano Najlepszego Artysty Światowego.

Piosenkarz będzie musiał pokonać lokalnych zwycięzców z Rosji, Czech i Słowacji, Węgier, Izraela, Rumuni oraz ze Słowenii, by móc zawalczyć o statuetkę dla Najlepszego Artysty Światowego. Od dziś do 31 października można oddawać głosy na ulubionego artystę z naszego regionu.

MENTALPORN.COM/mat.prasowe

Kamil Bednarek pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej stawiał razem z zespołem Star Guard Muffin, który założył wraz z przyjaciółmi w 2008 roku. Dwa lata później zrobiło się o nim głośno za sprawą występu w programie "Mam Talent". Zaskarbił sobie nie tylko serca jurorów, ale także fanów jamajskich rytmów. Ostatecznie doszedł do finału, gdzie zajął drugie miejsce. Niedługo później ukazała się płyta Szanuj, nagrana wspólnie ze Star Guard Muffin. Po zawieszeniu działalności grupy w 2012 roku, Bednarek powołał do życia nowy skład i wydał krążek zatytułowany "Jestem".

Kamil BednarekKamil Bednarek Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Oprócz zespołu Bednarek, o statuetkę MTV EMA w tym roku ubiegali się Ewelina Lisowska, Donatan, Dawid Podsiadło i Margaret.

W wyścigu o nagrody MTV EMA 2013 prowadzą Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z pięcioma nominacjami każdy. Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus i Robin Thicke są tuż za nimi, z czterema szansami na statuetkę. Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Thirty Seconds to Mars, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop i One Direction walczą o trzy nagrody. Artyści z dwiema nominacjami w różnych kategoriach to: Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Paramore, Rita Ora, Drake, Afrojack, Avicii, Calvin Harris i Iggy Azalea.

MTV EMA jest świętem muzyki, gdzie nagradzani są najgorętsi wykonawcy rozmaitych gatunków muzyki z całego świata. Fani mają niepowtarzalną okazję głosowania w różnych kategoriach. MTV EMA na stronie www.mtvema.com lub na, m.in. w kategoriach Najlepszy Debiut, Najlepszy Występ na Żywo i innych. Głosowanie trwa do 8 listopada, do godz. 11:59.

Lista lokalnych zwycięzców:

Afryka/Indie/Bliski Wschód

Afryka: LCNVL

Indie: Yo Yo Honey Singh

Bliski Wschód: Ahmed Soultan

Australia i Nowa Zelandia

Australia: Cody Simpson

Nowa Zelandia: Lorde

Europa Środkowa

Belgia: Stromae

Niemcy: Lena

Holandia: Kensington

Szwajcaria: Bastian Baker

Europa Wschodnia

Słowenia: Frenkie

Czechy i Słowacja Celeste Buckingham

Węgry: Ivan and the Parazol

Izrael: The Ultras

Polska: Bednarek

Rumunia: Smiley

Rosja: Zemfira

Europa Północna

Dania: Jimilian

Finlandia: Isac Elliot

Norwegia: Admiral P

Szwecja: Avicii

Wielka Brytania i Irlandia: One Direction

Europa Południowa

Francja: Shaka Ponk

Grecja: Demy

Włochy: Marco Mengoni

Portugalia: Filipe Pinto

Hiszpania: Auryn

Japonia/Korea

Japonia: Momoiro Clover Z

Korea: EXO

Ameryka Łacińska

Brazylia: Fresno

Północ: Paty Cant

Centrum: Anna Carina

Południe: Airbag

Ameryka Północna

Kanada: Justin Bieber

USA: Miley Cyrus

China/Hong Kong/Taiwan

Południowowschodnia Azja: M ? TAM

Chiny/Hong Kong: ??? Chris Lee

Taiwan: ??? Show Lo

Kibicowaliście Kamilowi?

Natalia

PS Przypominamy o konkursie, w którym możecie wygrać wejściówki na MTV EMA PRE-PARTY 2013 - Mamy dla Was jeszcze więcej wejściówek! Wygraj zaproszenia na MTV EMA PRE-PARTY 2013 w klubie Soho Factory w Warszawie

Więcej o: