Kotek Express: Niesamowita akcja ratunkowa - kundelek utknął na dachu; Jak przygotować się do trąby powietrznej i silnej burzy?

Dziś czwartek, 19 lipca.

Tajemnica wsi Mała wychodzi na jaw. 7 lat po tym, jak powiesiła się 12-letnia Kasia

Kasia śpiewała w chórze, sprzątała plebanię, była oczkiem w głowie księdza proboszcza. A ten, muskularny, żywiołowy motocyklista był ulubieńcem parafii. Gdy Kasia się powiesiła, znaleziono przy niej puste opakowanie po leku uspokajającym, który lekarka zapisała jej wcześniej. Bez pytań. To było 7 lat temu. Tajemnica zaczęła wychodzić na jaw, gdy inna dziewczynka przyznała: Byłam molestowana przez kapłana. Ksiądz J. był przez dziesięć lat proboszczem parafii Mała na Podkarpaciu. Został właśnie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery.

Niesamowita akcja ratunkowa. Kundelek utknął na dachu

Bohaterscy strażacy, sympatyczny kundelek i happy end. Lubimy takie historie, prawda? Tym bardziej, że pies okazał się niezłym agentem ;) Kundel wszedł na dach, by szukać właścicieli? To możliwe. Okazuje się bowiem, że psiak, którego strażacy ściągali z dachu, to niezły agent i wcześniej uciekł właścicielom wywijając się z szelek. Przypomnijmy, że wczoraj tuż przed godz. 19 strażacy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na dachu jednej z kamienic przy ul. Książąt Opolskich jest pies. Tak pies, nie kot. Strażacy przyjechali na miejsce, stwierdzili, że bez wozu z drabiną się nie obędzie i poczekali na kolejny wóz strażacki. Piesek był przerażony, a jego właściciela nie było w domu. Właściciel zostawił otwarte okno, pewnie nie spodziewał się, że pies przez nie wyjdzie.

 

Gigantyczna góra lodu oderwała się od Arktyki. Płynie na Kanadę

Od lodowca Petermann w północnej Grenlandii oderwała się góra lodowa wielkości połowy Poznania. - To znak dramatycznych zmian - alarmują naukowcy na łamach BBC. Oderwanie się wielkich połaci lodu od lodowców nie jest niczym niezwykłym, jednak ostatnio dzieje się to zbyt często. Przed dwoma laty od tego samego lodowca oderwała się wielka na 250 km kw. góra lodu. To niepokoi naukowców. Jeśli zmiany nadal będą zachodzić, spowoduje to podniesienie poziomu mórz - ostrzegają.

 

IMGW: Możliwe tornada. Jak się zachować? "Zawsze z prawej strony!"

Meteorolodzy z IMGW ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Eksperci radzą jak przygotować się do ewentualnej trąby powietrznej i silnej burzy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.