Kotek Express: Po maturze z matematyki; Olga Bołądź jako Agata Mróz; Co znaczy słowo "Koko"?

Wtorek, 8 maja. Do wakacji zostało 51 dni!

Po maturze z matematyki

Tegoroczni maturzyści mają już za sobą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W zeszłym roku to z tym przedmiotem nie poradziło sobie sporo abiturientów. Jak było tym razem? Dla jednych to najprostsze pytania świata, inni twierdzili, że poziom trudności był wysoki. A jak poszło Tobie? Zdawałaś?

Nie wszyscy jednak zdawali maturę pierwszy raz. Dziesiątki tysięcy młodych wraca do liceów i techników, żeby poprawić już zdaną maturę. Chcą zwiększyć szanse na pracę. Inni przychodzą na egzamin dojrzałości, żeby wybrać i zdać nowe przedmioty. A potem dostać się na kolejny kierunek studiów

Zobacz wideo

Kto powiesił auto pana Zbyszka na drzewie?

Pan Zbigniew Filo nabył niedawno używanego forda escorta. W środę chciał trochę pojeździć. Całą środę szalał po wsi Lubczyna i okolicznych polach, aż skończyło mu się paliwo. Zostawił więc auto na poboczu. Gdy wrócił po nie następnego ranka, zobaczył swój samochód zawieszony na drzewie... Macie pomysł, jak to się stało?

Olga Bołądź jako Agata Mróz

Agata Mróz - dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce, przez lata walczyła z białaczką, a kiedy dostała szansę na powrót do zdrowia, decyzję o przeszczepie odsunęła w czasie na wieść o tym, że zostanie matką. Anna Plutecka-Mesjasz opowiedziała jej historię w filmie " Nad życie ", który 10 ma swoją premierę. W rolę Agaty wcieliła się Olga Bołądź. Pójdziecie do kina?

Jarzębiny nie wymyśliły same słowa "Koko"

Skąd się wzięło "koko"? Śpiewaczki Jarzębiny, autorki przeboju na Euro 2012 "Koko Euro spoko" zapewniają, że go nie wymyśliły. - "Koko, koko, gda, gda" to jest ludowy utwór, który śpiewały nasze prababcie, babcie, we w wsi Kocudza i nie tylko - wyjaśniały w programie u Szymona Majewskiego.

Więcej o: