Zmarł Wojciech Krawczyk. Ostatnie dwa tygodnie życia artysta był podłączony pod aparaturę

Nie żyje Wojciech Krawczyk. Informację o śmierci przekazali koledzy z zespołu Homomilitia. Wiadomo, że 50-latek był zakażony koronawirusem.

Nie żyje Wojciech Krawczyk, lider punkowego zespołu Homomilitia. Zmarł 20 marca po dwóch tygodniach walki z koronawirusem. O jego odejściu poinformowali koledzy z grupy na Facebooku: 

Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Wojtas - pisali. 

Nie żyje aktor Andrzej Kowalczyk.Nie żyje aktor "Barw szczęścia". Andrzej Kowalczyk miał 69 lat

Nie żyje Wojciech Krawczyk z Homomilitii

Zmarł Wojciech Krawczyk z zespołu Homomilita. Wykonywał muzykę anarchopunk i crust punk, a w latach 90. był jednym z najpopularniejszych twórców tego nurtu. Był również DJ-em, który działał pod pseudonimem HC DJ.

Sam zespół już w ubiegłym wieku głosił rewolucyjne wówczas hasła nawiązujące do homofobii i seksizmu, które są dziś wciąż obecne, a treści - nadal bardzo aktualne. Koledzy z grupy we wpisie informującym o  śmierci Krawczyka napisali, że "był pionierem i przecierał szlaki w latach 90. w walce z homofobią". Wokalista otwarcie mówił zresztą o swojej orientacji i apelował o tolerancję.

Dziś po dwóch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratorem odszedł nasz kolega i przyjaciel Wojtek Krawczyk… Wokalista HC-punkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90. w walce z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Doskonały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że śmieszniej już być nie może i więcej się nie da rady śmiać, on dopiero się rozkręcał… Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Wojtas! Dbajcie o zdrowie ludziska, swoje i innych! - napisali koledzy z grupy.

Daniel Olbrychski z wnukamiMija rok od śmierci wnuka Daniela Olbrychskiego. Co nowego wiadomo?

Z facebookowego posta wynika też, że powodem śmierci muzyka był prawdopodobnie COVID-19. Wojtek od dwóch tygodni przebywał w szpitalu i niestety bardzo źle znosił zakażenie. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje. 

Zobacz też: Piękny gest wdowy po Piotrze Machalicy. Na nagrobku aktora wyryto fragment piosenki. Kiedyś sam ją śpiewał

Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno