Bądź odpowiedzialny i razem z nami #ZałóżMaskę! Lenka i Janek Kliment, Izabela Janachowska i inne gwiazdy już to zrobiły

Po wprowadzeniu w Polsce większych obostrzeń związanych z koronawirusem, Gazeta.pl wysuwa kolejne ważne przesłanie - "załóż maskę". Inicjatywę popiera już także gros gwiazd, które namawiają do dodatkowej ochrony przed pandemią.

Koronawirus mocno wpłynął na życie wszystkich. Obowiązkowa izolacja sprawiła, że celebryci połączyli się z fanami w walce z pandemią, namawiając do tego, by dla dobra innych zostać w domach. Po wprowadzeniu nowszych obostrzeń dotyczących kontaktów między ludźmi, Gazeta.pl organizuje akcję #załóżmaskę. Dołączają do niej gwiazdy, między innymi: Joanna Przetakiewicz, Izabela Janachowska czy Aneta Zając

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny też wspieraj akcję #ZałóżMaskę!

Załóż maskę, żeby być bezpiecznym

Koronawirus rozprzestrzenia się na tyle szybko, że należy wprowadzić kolejne zasady, które pomogą uchronić się przed zakażeniem. Mowa o maseczkach, które do tej pory były uważane za obligatoryjne jedynie wtedy, gdy ktoś jest chory i nie chce zarażać ludzi wokół. Zdaniem lekarzy owe maski powinni nosić również zdrowi, szczególnie wtedy, gdy wychodzą z domu na zakupy czy wyprowadzając psa. 

Dlatego razem z Gazeta.pl apelujemy: #załóżmaskę >>> Są z nami również gwiazdy, które wzięły udział w akcji.

Michał Domaszewski, lekarz specjalista medycyny rodzinnej. W maseczceMichał Domaszewski, lekarz specjalista medycyny rodzinnej. W maseczce fot. Michał Domaszewski

Lenka i Janek Kliment w swoim wpisie zaznaczyli, że noszenie masek oraz odpowiednia higiena to podstawa w tym specyficznym dla nas czasie. 

Bardzo się cieszę i popieram, bo może w końcu dotarło do wszystkich, że maseczki, dezynfekcja i rękawiczki to jedyne, co może pomóc, oprócz oczywiście #zostańwdomu, by nie zarazić siebie i innych i by szybko wróciło wszystko do normy!
 

Również Joanna Przetakiewicz, Aneta Zając, Sylwia Nowak i Izabela Janachowska opublikowały w mediach społecznościowych ważne wpisy.

 
Nośmy maski! Dzięki temu najskuteczniej chronimy siebie i innych. Kiedy wychodzisz z psem lub idziesz do sklepu - załóż maskę. Nie możesz przecież mieć pewności, że nie zostaniesz zarażony przez przypadkowo spotkaną osobę; i nie możesz mieć pewności, że sam, mimo braku objawów, nie zarażasz! Nie ryzykuj. Dlatego proszę dla bezpieczeństwa wszyskich #załóżmaskę #zostańwdomu - napisała Przetakiewicz. 
 
Posłuchaj lekarzy i #załóżmaskę. Ja bez swojej się nie ruszam! "Aktualnie tak naprawdę już nie wiadomo, kto jest zakażony, a kto nie... Stąd jak najwięcej osób powinno nosić maski - nawet home made, bo chirurgicznych na pewno tyle nie mamy..." - wtóruje Aneta Zając. 
 

Akcję wsparła również Izabela Janachowska, która na swoim InstaStories pozuje do zdjęcia w masce. 

Izabela JanachowskaIzabela Janachowska Instagram/ @izabelajanachowska

Ważne przesłanie skierował do fanów także Robert El Gendy:

To nie chodzi o wygodę ani też modę. Niech ta pandemia i cała kwarantanna w końcu się skończy. Zacząłem nosić maskę, bo słucham lekarzy. Zróbmy to razem i #załóżmaskę - wspomniał na Instagramie prezenter.
 
Nosić czy nie nosić? Dyskusja na ten temat trwa od kilku tygodniu. Czytałam różne opinie na ten temat natomiast wiekosc lekarzy mówi NOSIĆ! Czemu? Aby chroni SIEBIE & INNYCH!  Z tego powodu zaczęliśmy szyć maseczki w @petitemaison_official - pisze Zosia Ślotała.
 

Dość ściemy. Posłuchaj lekarzy i razem z nami #ZałóżMaskę - chroń siebie i innych. Jeszcze niedawno lansowana zasada: maseczki są dla chorych, trafiła do lamusa. WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>

Warto zastosować się do tych zaleceń, żeby pozostać zdrowym i bezpiecznym!

BWO 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.